Bez záruk, že se nebude škrtat jen u nás, z vlády odejdeme, říká John

01.04.2012 21:44

V pořadu Pressklub Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl předseda Věcí veřejných Radek John. Zhodnotil situaci, která vládne ve vládě po zveřejnění nových nahrávek – a podle něj stále reálně hrozí odchod jeho strany z koalice.

Bez záruk, že se nebude škrtat jen u nás, z vlády odejdeme, říká John
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Věcí veřejných Radek John

„Jsem naprosto znechucený poměry v české politice a tím, že koaliční partneři na nás chystali podraz. Na to nejsem zvyklý,“ řekl John k situaci v posledních dnech. Politické scéně vládnou nahrávky – VV se týká nová od Kristýny Kočí. „Žádné jiné nahrávky než od Škárky a Kočí nejsou,“ odpověděl John na otázku, jestli jsou nahrávky taktikou jeho strany a jestli také někdy někoho nahrával.

Zvracíme z toho všichni

„Omlouvám se, že jsme je přinesli do politiky,“ dodal John k oběma jmenovaným. Podle předsedy VV není nová nahrávka vůbec nová. Jedná se o omyl, kdy Kočí zapomněla vypnout své nahrávací zařízení a nahrála kompromitující materiál sama na sebe.

„Chtěli nás zlikvidovat proto, že se jim nehodíme do politického systému tak, jak ho vedou,“ ohodnotil John koaliční partnery. O tom, zda budou VV Kočí žalovat, se John ještě poradí s právníky. Přiznal však, že na žalobu její počínání je.

Řeč přišla také na odposlechy Pavla béma a Romana Janouška. „Zvracíme z toho všichni,“ prohlásil John. „Mě víc než ty odposlechy, které běží, zajímají ty odposlechy, které v médiích neběží a kdo ví, kde běhají. Kdopak je má? Kdopak tím koho vydírá?“ ptá se předseda nejmenší vládní strany. „Voliči to ODS spočítají. Ale vládní koalice má velký problém, který se jmenuje krize důvěry,“ uvedl.

Otázkou stále zůstává, zda VV opustí vládu nebo ne. „Musí se říci, že pokud nebudou peníze, nebudou se škrtat jen body z programu Věcí veřejných,“ popsal John, jak si představuje revizi koaliční smlouvy. „Pokud nebude písemná garance, že bude program dodržován, z vlády odejdeme,“ řekl jednoznačně.

  • Celý záznam rozhovoru naleznete na oficiálních stránkách Frekvence 1, a to ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zneužitý atentát? Žantovský sekl „odborníka“. Trefil se mu do vzdělání

4:44 Zneužitý atentát? Žantovský sekl „odborníka“. Trefil se mu do vzdělání

TÝDEN V MÉDIÍCH Smutný je pohled na média, která se uchylují k výkřikům, že šiřitelé ruské propagand…