Běžte si za Okamurou a KSČM. Rozkol mezi Piráty a STAN s „demoblokem“

27.04.2021 14:54

ODS, lidovci a TOP 09 si budou muset shánět podpisy k vyvolání hlasování o nedůvěře vládě sami. Piráti a Starostové se podle Petra Gazdíka nehodlají k jejich návrhu připojit. Uvedl to v pořadu Benešovského impulsu.

Běžte si za Okamurou a KSČM. Rozkol mezi Piráty a STAN s „demoblokem“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

Anketa

Chcete předčasné volby do sněmovny?

6%
94%
hlasovalo: 14805 lidí

„Ať si koalice SPOLU shání podpisy u SPD a komunistů,“ uvedl mimo jiné v rozhovoru Gazdík. Podle něj proto existuje hned několik důvodů. Mimo jiné i to, že by fakticky šlo o přesun veškerých pravomocí do rukou prezidenta. Pro hlasování o nedůvěře vládě teď není podle Gazdíka ideální doba. 

„My nechceme být zatahováni do přetahování mezi SPOLU a SPD o to, kdo dříve a lépe potopí vládu v situaci, kdy čelíme nejtěžší mezinárodně-politické situaci, která v ČR byla za poslední desítky let,“ řekl Gazdík.

Gazdík poukázal i na to, že může koalice SPOLU připojit své podpisy pod již měsíc existující návrh SPD. „Pokud chtějí jít do rizika a chovat se v současné situaci nezodpovědně, tak to mohou udělat, ty hlasy ve Sněmovně jsou,“ sdělil Gazdík.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…