Bída a zločin. Kalousek naložil Babišově vládě a předpověděl Česku zlou budoucnost

28. 1. 2019 7:06

Podle předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska to premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho vláda už přehánějí. Pošlapávají dle jeho názoru právní stát a dělají nezodpovědnou hospodářskou politiku. Uvedl to pro server Novinky.cz.

Bída a zločin. Kalousek naložil Babišově vládě a předpověděl Česku zlou budoucnost
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)

Kalousek úvodem rozhovoru uvedl, že vládu určitě nemůže pochválit za rozpočtovou politiku. „Ekonomika šlape, tak by vláda měla dělat systémové reformy, kterými by stabilizovala zdravotní a důchodový systém, nebo by mohla víc investovat či střádat na horší časy. Ekonomika nebude šlapat věčně,“ řekl Kalousek s tím, že vláda promarnila pět let, kdy mohla společnost udělat odolnější vůči budoucí krizi.

Původní text ZDE

„Nemám nic proti tomu, když se v dobrých časech přidává zaměstnancům a důchodcům. Ale musím také vědět, kde na to vezmu, až přijdou horší časy. A to vláda neví. Jednou na to doplatíme a paradoxně nejvíce ti nejchudší a nejslabší, ti ostatní si nějak pomohou. Chápu, že některým lidem se rozdávání na všechny strany líbí, ale šest miliard na slevu jízdného pro studenty a důchodce pokládám za rozpočtový zločin,“ řekl rázně Kalousek.

„Naše politika je sociálně odpovědná, protože nerozdává všem. Sleva šest miliard na jízdné pro všechny, aniž byste zkoumal jejich poměry, je neodpovědný krok. Nejvíc to pomůže dopravcům, určitě si to pochvaluje pan Jančura (Regiojet). My chceme pomoci jen těm potřebným a ostatním nechceme zbytečně brát peníze," řekl pak Kalousek k politice TOP 09. „Současná vláda chce sebrat všem peníze, aby je zase mohla všem rozdat. To skončí pouze přerozdělováním bídy,“ dodal.

Zásadní prioritou je pak podle něj také udržení právního státu. Domnívá se totiž, že prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš usilovně pracují na jeho destrukci. „Všichni demokraté by si teď měli přát, aby se ze skutečné demokracie nestala demokracie loutková,“ poznamenal.

Závěrem pak pohovořil o skandálech, které měly i minulé vlády. „Byly nesrovnatelné s tím, co se děje dnes. Dřív byly jednotlivé skandály poměrně radikálně řešeny. Trestně stíhaný člen vlády nebyl únosný,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

12:30 Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila Maláčovou

Do nedělní Partie televize Prima zavítala místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schiller…