Biden? To už nejde. Trumpovi se sypou dolary do klína

13.06.2024 12:05 | Zprávy

Americké prezidentské volby jsou každým dnem blíž a zdá se, že řada amerických boháčů si svého favorita již vybrala. Podle serveru Fox Business podpořili Donalda Trumpa. Navzdory jeho probíhajícím soudním procesům, po nichž se může stát prvním odsouzeným prezidentem v dějinách USA.

Biden? To už nejde. Trumpovi se sypou dolary do klína
Foto: Repro: X
Popisek: Donald Trump v rozhovoru s Nigelem Faragem na GB News hovoří o NATO

Prezidentské volby v USA proběhnou za necelých 5 měsíců a řada Američanů stále váhá, zda vůbec půjde k volbám, a pokud ano, tak zda podpoří úřadujícího prezidenta Joea Bidena, nebo jeho republikánského vyzyvatele Donalda Trumpa, který by se do Oválné pracovny rád vrátil. A američtí boháči už mají často rozhodnuto, koho podporují. Trump od nich na kampaň dostává miliony.

Jedním z miliardářů, kteří Trumpa podporují, je i Thomas Dundon - majitel hokejového klubu Carolina Hurricanes. Dundon naznačil, že sice nesouhlasí se vším, co exprezident dělá, ale v současnosti prý nemá ve volbách z čeho moc vybírat.

Server Politico upozornil, že miliardářů, kteří se přiklánějí na Trumpovu stranu, je víc. Zakladatel Point Bridge Capital Hal Lambert, výkonný ředitel hedgeových fondů Nelson Peltz a hotelový magnát Robert Bigelow. „Titáni z Wall Street setřesou výčitky a obejmou Trumpa,“ nadepsal server Politico svůj text s tím, že v lednu 2021, kdy Trump vykřikoval do světa, že ve skutečnosti prezidentské volby vyhrál a došlo k podvodu, řada dárců se od něj odvrátila. A teď se vrací.  

Podnikající miliardáři mají dojem, že Trump bude stát na jejich straně spíš, než Biden, za jehož prezidentství prudce vyskočila inflace. Více než tři čtvrtiny respondentů průzkumu ve zprávě Bloomberg News/Morning Consult uvedly, že prezident je odpovědný za současnou výkonnost americké ekonomiky, a téměř polovina uvedla, že je „zásadně zodpovědný“.

Děje se to i přesto, že „Bidenova léta byla nejlepším obdobím pro hledání práce od šedesátých let minulého století a USA se odrazily od pandemie a zaznamenaly silnější růst než mezinárodní srovnatelné země, jako je EU, Velká Británie a Japonsko, a celkově silnější růst než za prezidenta Trumpa,“ upozornila agentura Bloomberg.

„Nevím, že by někdo skutečně věřil, že je hrozbou pro demokracii,“ řekl zakladatel Point Bridge Capital Hal Lambert, investor a republikánský dárce. Lambert podporoval guvernéra Floridy Rona DeSantise v primárkách v roce 2024, ale nyní podporuje Trumpa.

Generální ředitel Blackstone Group Stephen Schwarzman – který kdysi označil povstání v Kapitolu v USA, které následovalo po Trumpově projevu 6. ledna 2021, za „urážku demokratických hodnot“ země – je opět jedním z nejdůležitějších spojenců bývalého prezidenta.

Bývalý prezident „je mnohem lepší volbou než to, co máme nyní. Stačí se podívat na čtyři roky, kdy byl Trump v úřadu, versus tři roky, kdy byl v úřadu prezident Biden,“ řekl John Catsimatidis, miliardář, majitel newyorské rozhlasové stanice a investor do nemovitostí. Mimo jiné doufá, že Trump sníží daně.

Lidé z Trumpova týmu prozradili, že minulý měsíc na jeho kampaň přišlo 141 milionů dolarů.

„Velcí i malí dárci přicházejí ke stolu, aby podpořili prezidenta Trumpa, protože si uvědomují, že Joe Biden je slabý a nečestný a Amerika si nemůže dovolit další čtyři roky jeho neúspěšné politiky,“ uvedla v prohlášení tisková mluvčí Trumpovy kampaně Karoline Leavittová.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

.. viděl jsem dnes Bidena na G7 v Itálii. Pokud ho nikdo nevede a nemá v ruce papírek ,tak tam chodil zmatený,jako pes Goro před Tokiem., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusečistíčskvrn , 13.06.2024 14:23:51

|  5 |  0

Další články z rubriky

Biden ze hry: Asi je hotovo, Trump si může mnout ruce, soudí profesor

23:24 Biden ze hry: Asi je hotovo, Trump si může mnout ruce, soudí profesor

Konec snahy prezidenta USA Joea Bidena o své znovuzvolení přivítalo mnoho vlivných tváří Demokratick…