BigBoard se chce domluvit s Krnáčovou, pak by ustoupil od arbitráže

5. 12. 2014 16:46

Firma BigBoard chce jednat s novým vedením Prahy o úpravě pražských stavebních předpisů. Pokud se s městem domluví, je připravena ustoupit od arbitráže proti ČR. Řekl to šéf BigBoardu Richard Fuxa. Proti předpisům se firma postavila kvůli omezení reklamy nad šest metrů čtverečních, které norma přináší. Podle firmy předpis likviduje její podnikání. Praha ho schválila letos v červenci, platit začal od října.

BigBoard se chce domluvit s Krnáčovou, pak by ustoupil od arbitráže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu
reklama

„Jelikož opakované snahy o dialog s bývalou radou nebyly vyslyšeny, byli jsme nuceni začít hledat právní ochranu," uvedl Fuxa.

Firma se obrátila na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a chystá kvůli ochraně investic švýcarských akcionářů arbitráž proti ČR. „Od všech těchto prostředků rádi upustíme a povedeme s vedením Prahy dialog o našem návrhu na úpravu regulace venkovní reklamy v takovém duchu, aby byla přijatelná jak pro Prahu a provozovatele, ale také aby z ní měli prospěch i samotní Pražané," sdělil Fuxa. S vedením města se chce sejít příští týden, přesný termín neřekl.

Nebudou moci vznikat nové samostatně stojící billboardy

Podle předpisů nebudou moci vznikat nové samostatně stojící billboardy, a až těm současným skončí platné stavební povolení, firmy budou muset obří reklamní poutače a plochy odstranit. Kromě regulace reklamy nad šest metrů čtverečních předpisy nastavují pravidla výšky budov, omezují rozšiřování města na úkor volné krajiny a upřednostňují zástavbu proluk a nevyužívaných území.

Kvůli stavebním předpisům firma před letošními volbami nejdříve přelepila předvolební plakáty TOP 09 s exprimátorem Tomášem Hudečkem, následně v několika vlnách vylepila vlastní plakáty proti primátorovi i samotným předpisům. Soud následně firmě nařídil plakáty s Hudečkem vrátit na reklamní nosiče. BigBoard rovněž kritizoval smlouvu z 90. let minulého století uzavřenou mezi Prahou a firmou JCDecaux na pronájem městského mobiliáře. Podle firmy nové předpisy likvidují reklamní byznys a upřednostňují pouze firmu JCDecaux, která má pronajaty od města reklamní plochy a další nebudou moci vznikat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kecy, prdy! Vzdělanci, jděte se vycpat, vymetla Babišovy odpůrce Klára Samková. Vytáhla hrozné věci

14:40 Kecy, prdy! Vzdělanci, jděte se vycpat, vymetla Babišovy odpůrce Klára Samková. Vytáhla hrozné věci

Klára Samková na Facebooku zkritizovala odpůrce Babiše a Prymuly. Prý tato kritika pochází z tábora …