Bílý rasismus a Trump. Účelová lež novinářů oběti málem zničila život. Divoký případ z USA

27.01.2019 16:53

Zbyněk Passer, bývalý volební lídr a místopředseda hnutí Pro Prahu, bratr developera a miliardáře Radima Passera, se na svém facebookovém profilu rozepsal o svobodě slova a o tom, jak pokrytecky se podle jeho názoru chovají liberálně smýšlející novináři. Raději se podívejte sami, co všechno napsal.

Bílý rasismus a Trump. Účelová lež novinářů oběti málem zničila život. Divoký případ z USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbyněk Passer
reklama

Ve Spojených státech v posledních týdnech řeší především otázku, jak se vypořádat s paralýzou vlády prezidenta Donalda Trumpa způsobenou sporem o rozpočet na tento rok. Trump požaduje peníze na stavbu „své“ zdi na hranicích s Mexikem, ale Kongres mu je odmítá přiklepnout.

Jenže americká politika dnes žije nejen rozpočetem, ale i tradičním Pochodem pro život, v němž účastníci odsuzují provádění potratů. Na akci se tradičně dostavují i lidé, kteří nesouhlasí s účastníky pochodu. Mezi oběma skupinami dochází pravidelně ke střetům. Nejinak tomu bylo i letos.

Anketa

Kdo je pro vás důvěryhodnější?

hlasovalo: 21024 lidí

Zbyněk Passer se na sociální síti Facebook pozastavil nad tím, jak o tomto pochodu referuje CNN. Americká zpravodajská stanice prý tvrdí, že během pochodu došlo k potyčce mezi „mladými bělošskými rasisty“, kteří při postávání u Lincolnova pomníku šířili kolem sebe nenávist.

 „Mezi tyto nenávistné bělochy vešel indián Philips, hrdinný veterán války ve Vietnamu. Všichni rasističtí mladíci se na něj začali tvářit velice výhružně, začali rasisticky poskakovat do rytmu a jeden ho začal fyzicky ohrožovat posměšným zíráním. Philips později vyprávěl, jak se cítil nesmírně ohrožen a zrazen a jak příšerní jsou podle něj běloši rasisti. Utíral si prý při rozhovoru slzy smutku (tyhle věci opravdu obří média jako CNN říkají!). Všude se začalo probírat, že ten nenávistně stojící a usmívající se kluk by měl být okamžitě vyhozen ze školy, že jeho katolická škola musí vydat veřejnou omluvu, že by mu měl někdo zpřerážet kosti atd. atd.,“ popsal Passer situaci svými slovy.

Realita prý byla zcela jiná. Školou povinní mladíci v červených čepicích v klidu postávali u Lincolnova pomníku a diskutovali spolu, jak spolu občas mladí lidé diskutují, když tu se na ně vrhli černoši a jeden indián, a nastala mela.  

„Když tam stáli a bavili se (imho jako kterékoli jiné děti v jejich věku na školní akci), začali na ně pořádat nálety připravení aktivisté. Nejprve se ozvala skupina černošských věřících ze skupiny ‚Black Hebrew Israelites‘ (sic!), kteří na ně křičeli homofóbní a rasistická hesla – věci jako ‚vy bělošský křupky‘, ‚děti incestu‘, ‚vraťte se do Evropy‘. Katoličtí studenti se začali zastávat homosexuálů (sic!). ‚Černí izraelité‘ jako odpověď řvali jak z nich vymátí duši.  Pak ‚izraelité‘ zjistili, že mezi studenty jsou i černoši a začali se je snažit vcelku agresivně vypudit stylem ‚hele, vy debilní negři, jak tu můžete bejt s těma zasranýma popelákama! Negři nebuďte tu s nima!‘ atd. atd. Tohle prováděli skoro dvě hodiny! (opakuji, rasistická hesla vykřikovali ti černoši!),“ napsal Passer s tím, že důkazy o tom, jak to bylo doopravdy, kolují ve videích publikovaných nejen na sociálních sítích.

„Přišel čas na další číslo. Přiběhla skupinka indiánů a začala zuřivě bušit do bubínků a snažili se prodrat shromážděnou skupinou studentů (kteří skandovali nějaká svoje školní hesla). Jeden z bubnujících indiánů, Nathan Philips, procházel skrz skupinu studentů, kteří byli zmatení o co mu jde, část začala do rytmu bubínku tancovat a skandovat. Nejprve mysleli, že je podporuje proti černošským rasistům. Studenti mu uhýbali zmateně z cesty, až se Philips postavil těsně před jednoho z nich a začal mu bubnovat pár centimetrů od obličeje. Bílý mladík stál a nehýbal se, jen se na Philipse křivě usmíval. Indián mu ještě chvíli před obličejem bušil do bubnu a pak odešel,“ pokračoval Passer.

Mladí studenti tedy podle Zbyňka Passera na vlastní kůži zjistili, jak vypadá „liberální“ mediální manipulace v praxi. Není to přitom zdaleka poprvé, co ji vidíme. Alespoň podle Passera ne. CNN a jí podobná média prý postupují podle osvědčeného vzorce.

Anketa

Vítáte novou mezivládní smlouvu mezi Německem a Francií?

4%
96%
hlasovalo: 9269 lidí

Prvním krokem mediální manipulace je uchopení nějakého „bezvýznamného prdu“, slovy Zbyňka Passera, který je třeba nafouknout do obřích rozměrů, aby se zdálo, že došlo ke zločinu sriovnatelnému s vyvražďováním milionů lidí za druhé světové války. Ze spáchání tohoto zločinu je pak třeba obvinit bílého heterosexuálního muže, který podporuje prezidenta Trumpa.

Proti tomuto bílému muži pak média rozpoutají nenávistnou kampaň, na které se podle Passera sama svezou. Z rozpoutání této nenávisti navíc obviní onoho bílého muže.

Přesně takhle si podle Passera počínají mnohá liberální média.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…