Blahopřání a dvě láhve vína. Takhle Zemana ocenil izraelský prezident

21. 2. 2013 15:17

Izraelský prezident Šimon Peres poslal české nastupující hlavě státu Miloši Zemanovi blahopřejný dopis. Ve čtvrtek mu ho na schůzce spolu s dvěma láhvemi nejlepšího tamního vína předal izraelský velvyslanec v Česku Jaakov Levy. Je silným podporovatelem pozic Izraele, ocenil Zemana velvyslanec.

Blahopřání a dvě láhve vína. Takhle Zemana ocenil izraelský prezident
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Jaakov Levy je vůbec jedním z prvních velvyslanců, který do Zemanova dočasného sídla v pražské Loretánské ulici poblíž Pražského hradu dorazil ještě před jeho inaugurací. Sám Zeman podle Levyho dostal pozvání do Izraele již mnohokrát před čtvrteční schůzkou. Ale mluvit o tom, zda by jedna z prvních cest nového českého prezidenta měla vést do Izraele, by podle Levyho bylo předčasné.

Zemanovy proizraelské postoje

Po čtvrteční schůzce ocenil Levy našeho nastupujícího prezidenta slovy, že „je silným podporovatelem pozic Izraele týkajících se terorismu a rizika, že se Írán stane jadernou zemí.“ Předal mu gratulaci od izraelského prezidenta Šimona Perese a také dvě lahve nejlepšího izraelského vína.

Miloš Zeman zastává proizraelské postoje dlouhodobě. „Evropská unie opakuje chybu appeasementu, usmiřovací taktiky, tehdy vůči Hitlerovi, dnes vůči islámským fundamentalistickým teroristům. Appeasement, a to souvisí s tím preventivním úderem, se dlouhodobě nikdy nevyplácí,“ vysvětlil ve volební kampani před zvolením na Hrad, proč by podpořil preventivní vojenský útok Izraele na Írán.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známá tvář z TV Nova: Babiš? Je to miliardář a nic nedal! A šla řeč o krysách a oprátce

14:25 Známá tvář z TV Nova: Babiš? Je to miliardář a nic nedal! A šla řeč o krysách a oprátce

Koronavirus změnil mnohé, ale některé věci stále zůstávají. I v této době se ozývá hodně kritiky na …