Blb a idiot. Chemický vrah. Agrese USA. Mají na rukách krev. Návrat studené války. Někomu už rupnou nervy a zmáčkne ten knoflík... Babiš, kníže či Filip promluvili o Trumpovi, Putinovi a Asadovi

14.04.2017 4:41 | Zprávy

ANKETA Útokem americké armády na leteckou základnu syrské armády se zhoršily vztahy mezi USA a Ruskem. Co na to čeští politici?

Blb a idiot. Chemický vrah. Agrese USA. Mají na rukách krev. Návrat studené války. Někomu už rupnou nervy a zmáčkne ten knoflík... Babiš, kníže či Filip promluvili o Trumpovi, Putinovi a Asadovi
Foto: facebook.com
Popisek: Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov s americkým protějškem Rexem Tillersonem

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si myslí o současném posunu v americko-ruských vztazích, kdy Donald Trump nařídil útok na syrskou armádu prezidenta Bašára Asada na základě nařčení, že Asad způsobil chemický útok, zatímco Rusko říká, že šlo o podobný scénář jako v případě Iráku, kdy se zbraně hromadného ničení nenašly. Politikům jsme doplnili další dotazy: Překvapil vás Trump? Považujete současný stav za pozitivní? Jaké by mělo být řešení a co dále očekáváte?

Pro mnoho politiků, kteří Donaldu Trumpovi fandili, je jeho nynější postoj velkým zklamáním a podle nich se nechal ovládnout jestřáby a zbrojaři.

Trump se vrátil k normálce USA...

„Věřím, že prezident Trump měl dostatek informací, které ho přesvědčily, že chemický útok má na svědomí Asad. Je jasné, že v Bílém domě nyní mají převahu jestřábi a do budoucna lze očekávat diametrálně jinou zahraniční politiku než za Obamy. Jestli někdo má sílu a prostředky k ukončení syrské občanské války, jsou to USA. Rusko s Asadem dělat nic nebude,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda hnutí ANO a první vicepremiér Andrej Babiš.

Místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek na dotaz nereagoval.

„Současný stav nemá pozitivní trend a je s podivem, že si pan prezident Trump nechává v otázkách vojenských radit od dcery. To považuji za nebezpečné. A útočit na kohokoli bez důkazů považuji za agresi,“ říká předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Bc. Filip Turek byl položen dotaz

Motoristé - Přísaha

Dobrý den pane Turku. Bude pokračovat i v dalších volbách spolupráce těchto dvou subjektů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…