Blbec? Milan Štěch dostal napráskáno za slova v ČT

15.05.2018 21:06

Že se bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) řadí mezi ty, kteří jsou nakloněni pro vstup do vlády s hnutím ANO, není žádným tajemstvím. Když proto zhlédl pondělní pořad Interview na ČT24 se šéfem Senátu Milanem Štěchem (ČSSD), kde hovořil v tom duchu, že by ČSSD měla zůstat v opozici, donutilo jej to podělit se o svou reakci na tato slova na sociální síti. „Respektuji jeho právo na názor, ostatně i Miloš Zeman napsal knihu Jak jsem se mýlil v politice,“ napsal v příspěvku na svém Facebooku Hašek.

Blbec? Milan Štěch dostal napráskáno za slova v ČT
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Michal Hašek.

Štěch například v pondělním pořadu Interview uvedl, že nevidí vůbec nic špatného na tom, pokud by sociální demokracie v opozici zůstala. „Mnoho stran v opozici posiluje,“ uvedl Štěch, který prý vidí hlavní problém v tom, že ve vládě figuruje trestně stíhaná osoba, která je navíc v podobě premiéra. „Ono když to zkusíte, tak umožníte legitimizaci Andreje Babiše na premiéra,“ odpověděl na otázku, jestli by nestálo za to variantu vstupu do vlády alespoň vyzkoušet. „Sociální demokracie neměla nechat ve vládě trestně stíhaného člověka. Existují zásady, které by se měly dodržovat,“ trval si na svém Štěch.

Poté zopakoval, že vládní model by podpořil v případě, že by v ní zkrátka nebyla osoba, která má takové osobní problémy. „Že by sociální demokracie ‚zachránila‘ společnost před vládou podporovanou extremistickými stranami, pro mě není argument,“ zdůraznil s tím, že před sociální demokracií jsou i jiné strany, které mohou převzít tuto zodpovědnost.

„Včera jsem sledoval Milana Štěcha v Interview ČT24. Respektuji jeho právo na názor, ostatně i Miloš Zeman napsal knihu Jak jsem se mýlil v politice a zcela vážně – program ANTIBABIŠ naordinovaný ČSSD minulým vedením včetně Milana už nás málem přivedl do politického hrobu a znamenal ztrátu stovek tisíc voličů, řada z nich šla volit rovnou ANO...,“ reagoval na Štěchova slova exhejtman a připomněl, že ti stejní lidé, kteří ČSSD dovedli k ostudné porážce, teď chtějí zatvrzele Antibabiše opakovat. „Jak říká pan prezident – každý může udělat chybu, ale jen blbec chybu opakuje. Věřím, že ČSSD není stranou politických blbců?“ dodal v narážce na Štěcha.

Milan Štěch

  • ČSSD
  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruskou političku v britské TV grilovali za Krym a Čečnu, pak se jí smáli. A americká armáda v Iráku...

16:25 Ruskou političku v britské TV grilovali za Krym a Čečnu, pak se jí smáli. A americká armáda v Iráku...

Britský novinář a moderátor Mehdi Hasan si do svého diskusního pořadu Head to Head v televizi Al-Dža…