Blíží se rakouské volby. Hvězda Sebastiana Kurze nevídaně září

26. 9. 2019 17:57

Rakušané v neděli vyrazí k předčasným volbám. Zdá se, že bývalý kancléř Sebastian Kurz může v předčasných volbách získat až 35 procent a stát se znovu kancléřem. Členové jeho lidové strany však upozorňují své příznivce, že ještě nic není rozhodnuto. Oponenti někdejšího mladého kancléře volají z plných plic: Kurz musí pryč.

Blíží se rakouské volby. Hvězda Sebastiana Kurze nevídaně září
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Sebastian Kurz
reklama

Na konci týdne vyrazí Rakušané k volebním urnám a rozhodnou o tom, kdo dál povede jejich zemi. Navzdory tomu, že mladý Sebastian Kurz vedl kabinet, který padl kvůli aféře bývalého šéfa FPÖ a vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho. Strache sliboval údajné dceři ruského oligarchy, že za volební pomoc Svobodným může ovlivnit některé vládní zakázky.

Ačkoli byli Svobodní slabším partnerem Kurzových lidovců, zdá se, že mladého exkancléře skandál nijak zvlášť neoslabil. Server České televize hlásí, že Kurz voliče stále táhne. Oslovuje jich dokonce tolik, že by si lidovci mohli přijít až na 35 procent hlasů.

Generální tajemník ÖVP Karl Nehammer příznivce lidovců varoval, že bude rozhodnuto až v nedělních volbách, k nimž je třeba přijít. Na jeho slova upozornil sever rakouského listu Kronen Zeitung.

„Jeho odpůrci říkají: Kurz musí pryč. Ale to vy rozhodujete,“ apelují lidovci na voliče. Pokud se lidem zdá, že už je rozhodnuto, měli by si prý vzpomenout, že se totéž říkalo i o vítězství Hillary Clintonové v amerických prezidentských volbách, nebo o vítězství těch Britů, kteří si přáli setrvat v EU.

Nehammer upozornil, že je na voličích, aby se rozhodli, zda chtějí zachovat současný kurz boje proti nelegální migraci a boje proti zadlužování státu. „Jde o to, abychom byli tak silní, aby nebylo možné uzavřít politické spojenectví proti nám,“ konstatoval Nehammer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bidenovi babochlapi na olympiádě. Jeden den si zazávodí s muži, druhý se ženami, těší se politolog Bok

16:53 Bidenovi babochlapi na olympiádě. Jeden den si zazávodí s muži, druhý se ženami, těší se politolog Bok

VHLED MICHALA BOKA Paní Bidenová snad ani nestihla vybalit všechny kufry v Bílém domě a její manžel …