Blíží se škola a Soukup začal o Kalouskovi: „Mirda při hodinách pije...“

31.08.2019 16:23

Generální ředitel TV Barrandov se po prázdninové pauze znovu pořádně rozjel. V pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa se zamyslel nad tím, jak by asi mohla vypadat žákovská knížka Miroslava Kalouska (TOP 09) a dalších politiků. A takhle to dopadlo...

Blíží se škola a Soukup začal o Kalouskovi: „Mirda při hodinách pije...“
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Volejte šéfovi v Mých zprávách na TV Barrandov
reklama

V pondělí usednou školáci a studenti znovu do škamen, neboli do školních lavic, a zase jim začne tradiční kolotoč matematiky, češtiny, chemie a dalších předmětů. Někteří z žáků si nepochybně vykoledují i nejednu poznámku do žákovské knížky.

Generální ředitel TV Barrandov se zamyslel nad tím, jak by asi mohly vypadat poznámky v žákovských knížkách některých politiků. Zastavil se např. u Miroslava Kalouska (TOP 09).

Mirda při hodinách pije a říká, že zachraňuje demokracii. Na spolužáky Jiříka Pospíšila a Markétku Adamovou háže prošlé padáky a papírovou maketu pana Czernina,“ vymyslel si Soukup poznámku ve snaze pobavit publikum. Narážel na končícího předsedu TOP 09 Jiřího Pospíšila a dva možné nástupce na jeho místo – na senátora Tomáše Czernina a na poslankyni Markétu Pekarovou Adamavou.

Padáky odkazují na kauzu z počátku 90. let, kdy byl Kalousek na Ministerstvu obrany zodpovědný za akvizice a je mu přičítáno k tíži, že se na armádních padácích zabil nejméně jeden voják. Skutečností však je, že Kalousek nebyl nikdy z žádného trestného činu ani obžalován, natož odsouzen.

Vedle Kalouska si Soukup vzal na paškál i čestného předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga. „Při hodinách bez dovolení spí za peníze občanů.“

Školní poznámku si od Soukupa vysloužil i předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. „Neustále mluví, ale vůbec nic neříká.“

A snad aby mu to nepřišlo líto, jednu poznámku si vysloužil i předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. „Neustále hledá pod lavicemi migranty a staví na záchodech zátarasy proti teroristickým útokům,“ vymýšlel si dál Soukup.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Navrch přidal vtip o Pepíčkovi. „Pepíčku, v jedné ruce mám 8 lahví vína, ve druhé ruce mám také 8 lahví vína. Co všechno mám,“ zeptala se učitelka Pepíčka. „Problémy s alkoholem, paní učitelko,“ odvětil žáček.  

Poté Soukup přehodil tematickou výhybku a sdělil divákům, že ho vylekal jeden titulek o ministrovi dopravy za hnutí ANO Vladimíru Kremlíkovi. Šlo o titulek ze serveru ParlamentníListy.cz. „Ministr Kremlík se prý poučil z loňského roku. Na zimu se na dálnicích chystají už teď v srpnu.“

„Tak já si představuju ty silničáře, jak mi jezdí už v srpnu s tím sněžným pluhem a trénujou to. Ale za mě si ten ministr dopravy Kremlík počíná docela dobře, protože nebyl žádnej průser,“ pravil Soukup doslova. Ocenil na Kremlíkovi, že prozatím zabránil zdražení dálničních známek. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prosím vás... Babiš věští katastrofu. Už jede natvrdo

18:00 Prosím vás... Babiš věští katastrofu. Už jede natvrdo

Premiér Andrej Babiš přišel s dalším projevem k národu. Již potřetí za sebou porušil svou mnohaletou…