Blogeři, kteří upozorňovali na ruské vojáky na Ukrajině, tentokrát zveřejnili fotografie k Sýrii

26.02.2016 10:41

Ruští blogeři tvrdí, že v Sýrii operují ruské pozemní jednotky. Jako důkaz poskytují fotografie syrských vojáků společně s těmi ruskými. Píše o tom server Echo24.cz.

Blogeři, kteří upozorňovali na ruské vojáky na Ukrajině, tentokrát zveřejnili fotografie k Sýrii
Foto: M.Kutilová
Popisek: V místech bojů s IS

Tvrzení, že se Rusové do bojů v Sýrii zapojují nejen ze vzduchu, ale po zemi, se neobjevilo poprvé. Rusko to však stále odmítá. Nyní přišla skupina ruských blogerů Conflict Intelligence Team s novými fotografiemi. Na nich jsou příslušníci syrských vládních sil s vojáky z Ruska. Syřané tyto snímky umístili na sociální sítě. 

„Věříme, že ruská společnost má právo znát úkoly ruských pozemních jednotek v Sýrii,“ uvedli blogeři, kteří se přítomnost ruských vojáků v Sýrii snaží dokázat i prostřednictvím tanků, kdy srovnávají podobu jednotlivých strojů.

  • Původní text ZDE

Tito blogeři již v minulosti upozorňovali na působení ruských jednotek na východě Ukrajiny. A právě k tomu se také vyjádřili ve svém prohlášení. „Ruské orgány musí nést odpovědnost, jinak bychom mohli vidět opakování událostí na Ukrajině, kde byly zabity desítky nebo dokonce stovky ruských vojáků v nevyhlášené válce,“ uvedli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německá veřejnoprávní televize natočila, ČT převzala: Výklad vdovy Litviněnkové, čeho všeho je schopen Putin. A potom ukrutnosti polské státní televize

19:48 Německá veřejnoprávní televize natočila, ČT převzala: Výklad vdovy Litviněnkové, čeho všeho je schopen Putin. A potom ukrutnosti polské státní televize

Česká televize pravidelně divákům nabízí také pohled německých médií na dění kolkem nás. Jak vykresl…