Bloomberg vychválil Andreje Babiše: Výrazně zlepšil výběr daní

5.9.2017 9:04 odp.

Agentura Bloomberg vydala článek o nadcházejících podzimních volbách v Česku. Vyhraje je prý asi Andrej Babiš (ANO). Pomůže mu k tomu jeho deklarovaný odpor proti EU. Bloomberg konstatuje, že Češi nemají EU dvakrát v lásce. Jsou dokonce nejnespokojenější z celé osmadvacítky.

Bloomberg vychválil Andreje Babiše: Výrazně zlepšil výběr daní
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Vypískání vlajky EU

„Kdo má rád Evropu? Češi ne – a to je hlavní otázka, s níž chce miliardář Babiš vyhrát volby, tím, že přijme euroskepticismus,“ píše hned v titulku agentura. Češi nemají rádi EU i navzdory tomu, že se od vstupu do EU Česká republika stala prakticky nejbohatší zemí bývalého východního bloku. Česko je dnes bohatší než Řecko nebo Portugalsko a těší se té nejnižší nezaměstnanosti v celé osmadvacítce. „A přece jsou Češi nadšení ze členství v tomto klubu nejméně ze všech členských států,“ doplňuje Bloomberg. Jen třetina národa je přesvědčena o tom, že členství v EU je dobrá věc.

Celý článek v angličtině naleznete zde

„EU nám nic nepřináší, vedou ji lidé se silně socialistickým myšlením. Chtějí regulovat všechno,“ cituje Bloomberg osmatřicetiletého pražského právníka Pavla Říčku.  

Možná i díky němu má k vítězství v nadcházejících sněmovních volbách nakročeno slovenský miliardář Andrej Babiš, který se na politické scéně zjevil v roce 2011 a získal si pozornost voličů tím, že tradiční strany vykreslil jako zkorumpované a nekompetentní,“ představuje Bloomberg bývalého vicepremiéra čtenářům. Během svého působení v roli ministra financí prosadil povinnost koupit si registrační pokladny a propojit je prostřednictvím internetu s daňovou správou, což výrazně zlepšilo dodržování daňových zákonů, dodává ještě agentura.

Stejně jako Donald Trump tvrdí i Andrej Babiš, že jeho úspěchy jako obchodníka dokazují, že dokáže efektivně řídit i celou zemi. A řada voličů mu to věří. I navzdory několika aférám, které Babiše provázejí. Jedna z jeho firem je dokonce podezřelá, že zneužila evropské dotace, poukazuje Bloomberg na kauzu farmy Čapí hnízdo.

Babiš také tvrdí, že by NATO mělo řešit uprchlickou krizi a chránit hranice EU. Kromě toho např. odmítá euro.

Tím se staví po bok politiků, kteří jsou k EU buď vlažní, nebo ji přímo odmítají. Jedinou výjimkou v této skupině politiků byl podle agentury Bloomberg první český prezident Václav Havel. Druhý český prezident Václav Klaus je podle agentury asi nejvlivnějším politikem posledních třiceti let a během těchto třiceti let se Klaus posunul z pozice žadatele o vstup do EU na pozici velkého kritika Bruselu. EU dnes přirovnává k sovětskému bloku, pokračuje agentura. Současný prezident Zeman je k EU také velmi kritický, především k německé kancléřce Angele Merkelové, kterou nešetří za její přístup k uprchlické krizi.

Významnou proevropskou silou může být česká sociální demokracie, ale i ta dnes odmítá přijímání uprchlíků v Česku a v tuto chvíli i přijetí eura.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelíbí se vám to? Buch to Strakovce na dveře, ať si vláda počte! Skálův nápad, na který stačí málo

9:02 Nelíbí se vám to? Buch to Strakovce na dveře, ať si vláda počte! Skálův nápad, na který stačí málo

Každý týden přibít na vrata Strakovy akademie další a další výtky, které lidé proti současnému vládn…