Bloomberg vychválil Andreje Babiše: Výrazně zlepšil výběr daní

05.09.2017 21:04 | Zprávy
autor: mp

Agentura Bloomberg vydala článek o nadcházejících podzimních volbách v Česku. Vyhraje je prý asi Andrej Babiš (ANO). Pomůže mu k tomu jeho deklarovaný odpor proti EU. Bloomberg konstatuje, že Češi nemají EU dvakrát v lásce. Jsou dokonce nejnespokojenější z celé osmadvacítky.

Bloomberg vychválil Andreje Babiše: Výrazně zlepšil výběr daní
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Vypískání vlajky EU

„Kdo má rád Evropu? Češi ne – a to je hlavní otázka, s níž chce miliardář Babiš vyhrát volby, tím, že přijme euroskepticismus,“ píše hned v titulku agentura. Češi nemají rádi EU i navzdory tomu, že se od vstupu do EU Česká republika stala prakticky nejbohatší zemí bývalého východního bloku. Česko je dnes bohatší než Řecko nebo Portugalsko a těší se té nejnižší nezaměstnanosti v celé osmadvacítce. „A přece jsou Češi nadšení ze členství v tomto klubu nejméně ze všech členských států,“ doplňuje Bloomberg. Jen třetina národa je přesvědčena o tom, že členství v EU je dobrá věc.

Celý článek v angličtině naleznete zde

„EU nám nic nepřináší, vedou ji lidé se silně socialistickým myšlením. Chtějí regulovat všechno,“ cituje Bloomberg osmatřicetiletého pražského právníka Pavla Říčku.  

Možná i díky němu má k vítězství v nadcházejících sněmovních volbách nakročeno slovenský miliardář Andrej Babiš, který se na politické scéně zjevil v roce 2011 a získal si pozornost voličů tím, že tradiční strany vykreslil jako zkorumpované a nekompetentní,“ představuje Bloomberg bývalého vicepremiéra čtenářům. Během svého působení v roli ministra financí prosadil povinnost koupit si registrační pokladny a propojit je prostřednictvím internetu s daňovou správou, což výrazně zlepšilo dodržování daňových zákonů, dodává ještě agentura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…