Bobošíková asi bude bojovat o senátorský post. Proti Dienstbierovi

24.01.2011 10:06

Šéfka Suverenity Jana Bobošíková získala ve své straně plnou podporu pro to, aby se stala senátorkou. Sama však zatím váhá.

Bobošíková asi bude bojovat o senátorský post. Proti Dienstbierovi

Přípravný výbor Suverenity - bloku Jany Bobošíkové vyzval v neděli svou předsedkyni, aby kandidovala do Senátu v březnových doplňujících volbách v Kladně. Bobošíková však návrh prozatím nepřijala. Rozhodnout se má do 28. ledna. Informaci přinesla agentura Mediafax.

"Chtěla bych se poradit s kladenskými seniory a lidickými občany, se kterými spolupracuji, abych zjistila, jestli budu mít jejich podporu. Teprve poté se rozhodnu, jestli budu kandidovat," řekla Bobošíková ČTK.

Pokud by se Bobošíková pro kandidaturu rozhodla, stála by proti Jiřímu Dienstbierovi ml. (ČSSD). Ten svůj záměr oznámil minulý týden.

Bobo má samá pozitiva

Bobošíková má přitom napříč členskou základnou své strany výraznou podporu. "Svými postoji při důsledné a trvalé obraně národních zájmů České republiky, historické pravdy i důstojného postavení naší země v EU, ať už jako poslankyně Evropského parlamentu, nebo jako občan, je Jana Bobošíková kvalitní kandidátkou právě pro tento volební obvod," vysvětlil nominaci Bobošíkové člen výboru Václav Musílek.

A s ním souhlasí i další členka strany a výboru, Jana Volfová. "Jana Bobošíková dlouhodobě spolupracuje s památníkem Lidice i s kladenskými seniory. Navíc je členkou Českého svazu bojovníků za svobodu právě v Lidicích," vysvětlila v neděli.

Čas na rozmyšlenou

Sama Bobošíková ale zatím kandidaturu nepotvrdila. "Nominace si vážím, ale nejprve chci znát názory lidických občanů a kladenských seniorů, se kterými dlouhodobě spolupracujeme," řekla. "Jsem si vědoma toho, že do volebního klání v tomto volebním obvodě vysílají strany velmi silné soupeře," dodala.

Bobošíková má přitom za sebou již bohatou politickou kariéru. V minulosti byla například kandidátkou na prezidentku republiky, europoslankyní nebo šéfkou strany Politika 21.

Dalšími kandidáty do senátních voleb jsou zatím primátor Kladna Dan Jiránek, starosta Kmetiněvsi Luděk Kvapil a kladenský stomatolog Karel Protiva.

Více čtěte:

Česká politika je plná vyděračů a špiclování, míní Bobošíková

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Bordel děsnej, kdybyste viděli, jak se tlačej na funkce…“ Část poslanců žasne nad požadavky Bendy nebo Pekarové

4:52 „Bordel děsnej, kdybyste viděli, jak se tlačej na funkce…“ Část poslanců žasne nad požadavky Bendy nebo Pekarové

Mezi koalicí SPOLU, tedy ODS, lidovci a TOP 09 na straně jedné, a Piráty se Starosty na straně druhé…