Bobošíková bude 4. ledna zase protestovat

01.01.2012 15:24

Suverenita a její šéfka Jana Bobošíková hodlá 4. ledna opět vyjít do ulic a protestovat. Před Úřadem vlády chce odpoledne vyjádřit nesouhlas s tím, aby Česko sanovalo dluhy eurozóny.

Bobošíková bude 4. ledna zase protestovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková demonstruje před budovou vlády
reklama

"Jsme přesvědčeni, že vláda nesmí platit cizí dluhy z peněz českých občanů. Svůj názor vyjádříme okamžitě po Novém roce a budeme protesty opakovat tak dlouho, dokud nás ministři nevyslyší. Nemluvíme totiž za sebe, ale za většinu občanů České republiky,“ řekla Bobošíková. Protestovat měla původně už před Vánoci, kvůli státnímu smutku za zesnulého Václava Havla ale demonstraci odložila.

"Jsme stále přesvědčeni, že v době nastupující ekonomické krize doprovázené navíc sociálně necitlivými reformami české vlády, které se tvrdě dotýkají především matek samoživitelek, rodin s malými dětmi a seniorů, je naprosto nehorázné vůbec přemýšlet o tom, že by z peněz českých občanů měl být zachraňován neživotaschopný experiment společné evropské měny. Každý ministr, pokud je skutečně ministrem české vlády, by měl v současné době především hledat řešení, jak pomoci sociálně ohroženým občanům vlastní země, ne je vystavovat dalším obavám z budoucnosti,“ vysvětlila Bobošíková.

Na demonstraci plánuje řečnit jako první, vystřídá ji její ekonomický poradce Vlastimil Tlustý a některý zástupce sdružení Akce D.O.S.T.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stížnosti diváků ČT do koše? Ne! Lipovská tahá nové trumfy

7:16 Stížnosti diváků ČT do koše? Ne! Lipovská tahá nové trumfy

Členka Rady ČT Hana Lipovská udeřila na svého kolegu z Rady Zdeňka Šarapatku a moderátora Jakuba Žel…