Bobošíková natřela Zemana: Ještě všichni uvidíme...

03.04.2013 10:36

Jana Bobošíková (Suverenita) nesouhlasí s postojem prezidenta Miloše Zemana vůči Evropské unii. Ačkoliv sám prohlašuje, že je eurofederalistou, který dbá o budoucnost a ekonomickou bezpečnost vlastní země uvnitř eurofederace, podle političky je spíše nezodpovědným eurohujerem.

Bobošíková natřela Zemana: Ještě všichni uvidíme...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková se nakonec mezi kandidáty na prezidenta dostala.
reklama

"Stane se obyčejným nezodpovědným eurohujerem. Fakt, že k tomu ještě na Pražském hradě za přítomnosti předsedy Evropské komise Barrosa vyvěsí vlajku EU, je symbolickou zbabělou tečkou," píše Bobošíková ve svém vyjádření.

Ve středu dopoledne podepíše Miloš Zeman dodatek k Lisabonské smlouvě, čímž podle Bobošíkové zaváže občany České republiky, aby přispěli stovkami miliard korun na dluhy eurozóny, které nezpůsobili a ze kterých nikterak neprofitovali, na rozdíl od Řeků, Italů, Španělů nebo Kypřanů, kteří léta žili na dluh.

Celý blog Jany Bobošíkové ZDE

Budeme se prý zadlužovat

"Namísto toho, abychom investovali do budoucí prosperity naší země, snižovali daně a financovali vlastní zdravotnictví, školství nebo penzijní systém, se budeme díky dnešnímu podpisu tzv. eurovalu dále zadlužovat a 'zachraňovat' země, jejichž politici populisticky rezignovali na zodpovědnost a svobodu a podvolili se diktátu Bruselu," upozorňuje Bobošíková.

Zeman se podle političky pouze vymlouvá, že nebezpečí plateb dluhů krizí zmítané eurozóny hrozí až tehdy, až přijmeme euro. Navíc je to podle ní výmluva "chabá a skutečného státníka, honosícího se ekonomickým vzděláním, nedůstojná".

"Miloš Zeman prezident jistě ví, že za dluhy eurozony už nyní ručíme, že podle současných smluv euro přijmout musíme, a že z této povinnosti Českou republiku může vyvázat jen zodpovědná politická reprezentace. Miloš Zeman ekonom nemůže nevidět důsledky chyb eurozony. A Miloš Zeman prognostik nemůže neodhadnout důsledky přijetí eura pro zemi, jejímž je prezidentem," píše Bobošíková.

Politička vidí budoucí vývoj EU v černých barvách. "Až se za několik let budou u nás kvůli eurodluhům masivně snižovat důchody, rozpadne se sociální síť a z vkladů v bankách zbudou bezcenné papírky a drobné, vzpomeňte si na 3. dubna 2013. To je datum, kdy benzín do bruselského expresu do chudoby přilil i český prezident," uzavírá Jana Bobošíková.

Ing. Jana Bobošíková

  • Předsedkyně strany Suverenita
  • mimo zastupitelskou funkci

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…