Boháč Valenta otevřel stavidla. Pomůže postiženým koronavirem

29.08.2020 15:40

Nadace SYNOT vypsala grant, ve kterém mohou spolky a jednotlivci ze Slovácka požádat o příspěvek na podporu jejich neziskových aktivit v oblasti kultury, sportu, zdravotní a sociální péče či různorodé zájmové činnosti. Zakladatel nadace a senátor Ivo Valenta se podle prohlášení rozhodl nepřerušit dlouhodobou tradici, a také v letošním roce pomoci neziskovému sektoru, který se navíc potýká s důsledky pandemie koronaviru. PL o tomto kroku informovala tisková mluvčí SYNOTu Magda Pekařová.

Boháč Valenta otevřel stavidla. Pomůže postiženým koronavirem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama

Anketa

Je Adam Vojtěch dobrý ministr zdravotnictví? (Ptáme se od 25. 8. 2020)

66%
34%
hlasovalo: 13337 lidí
„Tímto grantem chceme především reagovat na ekonomické problémy, které postihly neziskový sektor v důsledku paniky ze šíření onemocnění COVID-19. Obrací se na mne velké množství lidí a často od nich slyším, do jak těžké situace se k vůli pandemii dostali, a také jak v případě neziskového sektoru pokulhává pomoc ze strany veřejných institucí. Podporu ukončují i mnozí sponzoři, kteří se sami v důsledku pandemie dostali do existenčních problémů," upozornil Valenta.

Podle jeho slov je hlavním cílem nepřetržení tradice jednotlivých aktivit, které ustavičnými problémy s koronavirem mohly a mohou být postiženy.

Novinkou letošního grantového řízení je podle vyjádření SYNOTu spojení s podporou zahraničních stáží studentů středních a vysokých škol. Právě tomuto účelu jsou prý vyčleněny všechny finanční prostředky, které pobírá senátor Valenta za výkon svých politických funkcí.

Ze studijního fondu bylo do této chvíle podpořeno více než sto studentů, mezi něž nezávislá komise složená z řad studentů a pedagogů rozdělila přes šest milionů korun.

Pozn. red.: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty.

 

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Covid: Protilátky na celý život? Imunolog Šinkora a info, které může vše změnit

14:48 Covid: Protilátky na celý život? Imunolog Šinkora a info, které může vše změnit

O délce doby přetrvávání protilátek po prodělání nemoci covid-19 se v posledních měsících vedly dlou…