Bohuslav Sobotka: Nejsem oslabený předseda. Má strategie je úspěšná

10.08.2013 16:28 | Zprávy

Bohuslav Sobotka původně odmítal podporu Rusnokovy vlády, nakonec ale hlasoval stejně jako zbytek strany pro. Tento názor přitom razil 1. místopředseda ČSSD Michal Hašek. Přesto Sobotka odmítá, že by jeho funkce ve straně byla jakkoliv ohrožena.

Bohuslav Sobotka: Nejsem oslabený předseda. Má strategie je úspěšná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Podle Bohuslava Sobotky je jeho postavení coby lídra ČSSD neohrožené. „Povedu sociální demokracii do předčasných voleb, které se sociální demokracii podařilo vyvolat. A jsem přesvědčen, že strategii, kterou jsem od samého počátku prosazoval, to znamená nedívat se napravo nalevo a prosazovat rozpuštění sněmovny a nové volby, se ukázala jako jediná správná a úspěšná,“ uvedl v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Přesto původně prosazoval, aby strana nedala důvěru Rusnokově vládě, nakonec však otočil. Nemůžou to soupeři o vedení ČSSD vnímat jako slabost? „To je na nich, jakým způsobem to budou vnímat,“ říká suše Sobotka.

„Já to vnímám jako reflexi vnitřní debaty, která se vedla v sociální demokracii. Pro mne bylo důležité stanovisko i odborových svazů ve smyslu podpory Rusnokovy vlády, stanoviska jednotlivých organizací sociální demokracie, které se také vyjádřily spíše pro,“ vysvětluje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Martin Exner byl položen dotaz

K čemu ta pomoc Ukrajině je?

Netvrdím, že má pomoc skončit, ale válka ano. A co třeba ČR nebo Evropa dosud udělala pro její ukončení? Nebo to se sází jen na to, že budeme Ukrajinu vyzbrojovat a ta Rusko vojensky porazí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zrušení ČT: Stačí se nebát křiku

21:00 Zrušení ČT: Stačí se nebát křiku

„Česká televize už dávno není tím, čím měla být,“ soudí ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz Ra…