Bohuslav Sobotka nemůže být takový vůl, píše doktor Macek

19.6.2012 9:21 odp.

Miroslav Macek se tentokrát opřel do předvolebních slibů ČSSD. Podle něj není možné, aby svůj nejnovější slogan mysleli sociální demokraté vážně. Macek doufá, že předseda ČSSD Sobotka není „takový vůl“. Jist si tím ale rozhodně není.

Bohuslav Sobotka nemůže být takový vůl, píše doktor Macek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek s manželkou Petrou

Miroslav Macek se opřel do předsedy strany Bohuslava Sobotky a komentuje jeho předvolební inzerát: „Zachování růstu důchodů - důstojné stáří.“ Podle něj Sobotka nemůže být "takový vůl, aby tohle myslel vážně".

Úplně jist si tím ale není, neboť v tomtéž textu poznamenává, že „levičáci bývají nenapravitelní a to lhostejno, zda ti domácí nebo eurounijní.“ Podle Macka takoví lidé naplňují slova amerického prezidenta Benjamina Franklina: „Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiný výsledek.“

Sociální demokraté doporučují v rámci své penzijní reformy především stabilizovat veřejný pilíř, do něhož by průběžným systémem přispívali lidé ze svého pojištění. Dobrovolné spoření by bylo pouze doplňkovým produktem, který by využívali ti, kterým by veřejný pilíř nestačil.

Macek sám kdysi doporučil řešit zajištění na stáří úplně jinak: „Základním, zdaleka nejzákladnějším pilířem zajištěného stáří a poslední pojistkou byly, jsou a vždy budou dobře vychované, vzdělané, pracovité a rodiče ctící děti. Druhým pilířem pak co nejvíce rozrůzněné úspory a investice. Dál nic,“ napsal v roce 2011 pro Lidové noviny.

Sám sebe Macek označuje za „rentiéra“.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: javTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mainstream by s ním měl problém... Krameriovu cenu získal Martin Nezval. Z jeho knihy zamrazilo i Baštovi

21:02 Mainstream by s ním měl problém... Krameriovu cenu získal Martin Nezval. Z jeho knihy zamrazilo i Baštovi

„Je třeba intenzívně uvažovat, jak snížit průměrnou inteligenci nadbytečného lidstva, aby se dalo ef…