Nezávislost České televize nejvíce ohrožují pánové Smoljak, Hilšer a Drahoš
Veřejnoprávní média existují prakticky v celém západním světě a ani Česká republika tak bohužel není výjímkou. Důvod pro jejich existenci je prostý, divák je patrně příliš hloupý, příliš nevzdělaný a příliš jednoduchý, aby chápal a věděl, co je pro něj dobré, a potřebuje proto, aby ho stát nutil pod pohrůžkou násilí, aby financoval nějakou státní televizi. Té se vznosně říká veřejnoprávní, případně televize veřejné služby.
V Česku z vás tak pod pohrůžkou exekuce vytáhne Česká televize minimálně 135 Kč měsíčně, tedy 1 620 Kč ročně. A další peníze platí firmy a všichni ti, kdo se opovážili podnikat. Ročně na televizních poplatcích Česká televize získá více než 5,6 mld. Kč, a právě poplatky tak tvoří více než 90 % příjmů České televize. Správně by se tomu mělo říkat televizní daň. Více lze dohledat v rozpočtu ČT ZDE
Daň se tomu neříká možná proto, že o tom, jak se tyhle peníze utratí, nerozhodují lidé, které byste si mohli zvolit. Rozhoduje o nich management České televize v čele s generálním ředitelem Petrem Dvořákem. A právě o tyhle peníze jde v současném sporu o Českou televizi.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Michal Bok