Boj o Senát na Praze 1 graduje: Hampl si drsně podal Němcovou před novináři. A je zde její protiúder. Veřejný

05.10.2020 16:16

Kandidátka do Senátu Miroslava Němcová píše svému sokovi ve druhém kole Václavu Hamplovi. A je to vskutku téměř až státnický dopis. Hampl v Praze senátorský post obhajuje, ale v prvním kole získal pouze kolem 20 procent. Následně se o Němcové nehezky vyjádřil pro Deník N. Přečtěte si, jak mu Němcová odpověděla.

Boj o Senát na Praze 1 graduje: Hampl si drsně podal Němcovou před novináři. A je zde její protiúder. Veřejný
Foto: FB poslankyně Němcové
Popisek: Miroslava Němcová podporuje běloruské demonstranty proti Alexandru Lukašenkovi

Anketa

Chcete Miroslavu Němcovou v Senátu?

6%
94%
hlasovalo: 31471 lidí

Deníku N Hampl řekl, že za náskok Němcové může i „budování mýtu neposkvrněné politické ikony“. „Nikdo neví, co by doopravdy chtěla. Vždy odkývala ODS, co strana zavelela, a to nejsou pro Senát dobré věci,“ řekl senátor.

„Obracím se na Vás s návrhem i prosbou. Ihned po skončení prvního kola senátních voleb jsem ve všech mediálních výstupech poděkovala svým soupeřům za slušnou kampaň. Toto poděkování bylo určeno samozřejmě i Vám. Byla v něm nevyslovená naděje, že bychom tímto solidním způsobem mohli projít i v pokračující kampani před druhým kolem,“ píše Němcová s důrazem na solidnost a slušnost.

Ale co přišlo potom: „Již pár hodin poté mi začali psát přátelé a mí voliči, kteří s nevolí zaznamenali Vaši reakci v jednom internetovém deníku. Po přečtení jsem si řekla, že Vám zkusím něco navrhnout. Chápu, že volby jsou soutěží. Své hraje touha po vítězství, napětí i únava. V tom jsme na tom stejně. Jeden z nás vyhraje, druhý prohraje.“

„Do cílové rovinky můžeme dospět férově, nebo jinak, volba prostředků je na nás. Dovoluji si Vám navrhnout tu první možnost. A to nejenom proto, že si myslím, že je rozhodně lepší, ale i proto, že my dva bychom mohli jít příkladem. Můžeme se pokusit ukázat jiný typ souboje, než jaký je běžně k vidění. V srdci Prahy, ušlechtilého a nádherného města, kde máme čest se ucházet o senátorské křeslo, by se to podle mě hodilo,“ poučuje Němcová Hampla. 

Otevřený dopis pak zakončila sebevědomě: „Možná se touto cestou nebudete moci nebo chtít vydat. Budu to respektovat, ale rozhodně se k Vám v takovém případě nepřidám. Nevidím v tom smysl. Cítím se být dost silná na to, abych si dělala věci po svém.“

Otevřený dopis Václavu Hamplovi Vážený pane profesore, obracím se na Vás s návrhem i prosbou. Ihned po skončení...

Zveřejnil(a) Miroslava Němcová dne Pondělí 5. října 2020
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tupé škrty! Ne, neurážejte!“ V Partii posadili ke stolu Schillerovou a Stanjuru. Co věta, to hádka

12:59 „Tupé škrty! Ne, neurážejte!“ V Partii posadili ke stolu Schillerovou a Stanjuru. Co věta, to hádka

„On tady pan Stanjura řekl: Dali jste lidem moc peněz, a měli jste zvýšit nezaměstnanost,“ vypálila …