Boj o policejního prezidenta může nakonec vyhrát exnáměstek Osvald

03.01.2014 17:54

Policejní dvojvládí stále trvá. Vítězem tohoto boje se však nemusí stát ani Petr Lessy, ani Martin Červíček, ale bývalý náměstek policejního prezidenta Pavel Osvald. Informaci přinesl server Lidovky.cz.

Boj o policejního prezidenta může nakonec vyhrát exnáměstek Osvald
Foto: hns
Popisek: Martin Červíček
reklama

„Pokud se funkce uvolní, určitě se o ni budu ucházet. Zatím však nemám informaci, že by byla volná,“ uvedl Osvald Lidovkám.cz.

Podle serveru by se do čela policie mohl postavit právě on, pokud rozkladová komise Ministerstva vnitra 6. ledna odmítne Martina Červíčka coby policejního prezidenta a Petr Lessy požádá ministra Martina Pecinu o uvolnění z funkce a přijme nabízené místo policejního přidělence v Bratislavě, jak v pátek naznačil server Respekt.cz.

Nic nelze vyloučit, říká Lessy

„Buď bude policejním prezidentem pan Červíček, buď budu policejním prezidentem já, nebo může být policejním prezidentem někdo třetí. Žádnou z těchto možností nelze vyloučit stejně jako to, že někdo z nás může skončit v Bratislavě, někdo z nás může skončit ve funkci krajského ředitele, nebo náměstka policejního prezidenta,“ okomentoval to Lessy.

Osvald byl v roce 2011 členem komise jmenované exministrem vnitra Radkem Johnem, která doporučila Lessyho na post policejního prezidenta. Následně byl Osvald jmenován jeho náměstkem, což lidé z branže často označovali protislužbu policejního šéfa. Osvald byl také považován za člověka blízkého Věcem veřejným a Vítu Bártovi. Ten se dokonce Osvalda na začátku loňského roku veřejně zastal, když byl Červíčkem vyhozen z funkce náměstka policejního prezidenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…