Boj s nedopalky stojí Ústí miliony. Kuřáky budou hlídat kamery

17.11.2012 13:38

V Ústí nad Labem se potýkají s odhozenými nedopalky cigaret. Už od začátku roku magistrát zaplatil za zametání chodníků pět milionů korun. Rozhodli se tak kuřáky hlídat kamerami.

Boj s nedopalky stojí Ústí miliony. Kuřáky budou hlídat kamery
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cigarety

Kamerové záznamy budou sloužit jako důkaz. Bez nich se prý dá přistihnout kuřák, co odhazuje nedopalek, jen stěží – před hlídkou si dávají pozor. Přitom už od začátku roku zaplatilo Ústí za zametání chodníků téměř pět milionů korun.

Strážníci se budou u kamer zaměřovat na kuřáky, kteří mají cigaretu už skoro dokouřenou. Hlídka bude mezitím ukrytá opodál. "Stojí tam skupinka čtyř lidí, jedna žena, tři muži. Ten s kapucou na hlavě odhodil nedopalek na zem," zachytila ČT hlášení jednoho z policistů z kamerového centra.

Během prvních dvaceti minut, kdy byl systém spuštěn, policie zaznamenala tři přestupky. Přitom se zatím soustředila jen na hlavní náměstí. "Určitě nikdo nechceme, aby z centra města byl jeden velký popelník," vysvětluje toto počínání zástupce ředitele ústecké policie Jan Novotný. Další ulice přijdou na řadu později.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

AKTUALIZOVÁNO O VYJÁDŘENÍ MICHAELY KRAUSOVÉ (16:08) V průběhu několika minulých týdnů se v médií…