Boj s nedopalky stojí Ústí miliony. Kuřáky budou hlídat kamery

17.11.2012 13:38

V Ústí nad Labem se potýkají s odhozenými nedopalky cigaret. Už od začátku roku magistrát zaplatil za zametání chodníků pět milionů korun. Rozhodli se tak kuřáky hlídat kamerami.

Boj s nedopalky stojí Ústí miliony. Kuřáky budou hlídat kamery
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cigarety

Kamerové záznamy budou sloužit jako důkaz. Bez nich se prý dá přistihnout kuřák, co odhazuje nedopalek, jen stěží – před hlídkou si dávají pozor. Přitom už od začátku roku zaplatilo Ústí za zametání chodníků téměř pět milionů korun.

Strážníci se budou u kamer zaměřovat na kuřáky, kteří mají cigaretu už skoro dokouřenou. Hlídka bude mezitím ukrytá opodál. "Stojí tam skupinka čtyř lidí, jedna žena, tři muži. Ten s kapucou na hlavě odhodil nedopalek na zem," zachytila ČT hlášení jednoho z policistů z kamerového centra.

Během prvních dvaceti minut, kdy byl systém spuštěn, policie zaznamenala tři přestupky. Přitom se zatím soustředila jen na hlavní náměstí. "Určitě nikdo nechceme, aby z centra města byl jeden velký popelník," vysvětluje toto počínání zástupce ředitele ústecké policie Jan Novotný. Další ulice přijdou na řadu později.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

prezidentský plat

V televizi na CNN jste tvrdil, že nevíte, jak byste s platem naložil. Budiž. Ale šokovalo mě, že váháte, zda z něj dát část na charitu. Nemyslíte, že to by měla být smaozřejmost, když berete tolik, co si mnozí z nás nevydělají ani za rok, a že když mám z čeho, je třeba pomáhat těm, co to potřebují...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kníže Schwarzenberg promluvil v rakouském tisku: Lidé se musí smířit se ztrátami. Nemůžete bohatnout donekonečna

11:45 Kníže Schwarzenberg promluvil v rakouském tisku: Lidé se musí smířit se ztrátami. Nemůžete bohatnout donekonečna

Někdejšího ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga navštívil v jeho paláci ve Vídni server K…