Bojím se profesora Prymuly, svěřil se Hayato Okamura

23.03.2020 22:45

Tlumočník a překladatel Hayato Okamura vyjádřil své obavy z epidemiologa a náměstka Romana Prymuly, jenž působí v čele ústředního krizového štábu jako hlavní odborník na problematiku běžící pandemie koronaviru. Prymula totiž před pár dny vyjádřil názor, že demokracie prý škodí při zvládání epidemie.

Bojím se profesora Prymuly, svěřil se Hayato Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hayato Okamura
reklama

„Autoritativní režimy jsou v boji s epidemií efektivnější, příliš demokracie nám nyní škodí,“ sdělil serveru Forum24.cz. Spolková republika Německo má podle jeho slov „hyperdemokracii“. „Německá hyperdemokracie dnes povede k tomu, že bude Německo bojovat s epidemií mnohem déle než některé jiné země, které zavedou přísnější opatření,“ uvedl.

Poukázal na nedemokratické režimy v Asii, díky nimž se onemocnění dalo zvládnout za poměrně krátkou dobu, a to i při jeho závažnosti. „Ale tady v Evropě nedokázala prozatím ani jedna země tu křivku růstu ani oploštit. To je skutečně exponenciální nárůst,“ zdůraznil.

Z jeho slov běhá mráz po zádech Hayatu Okamurovi, který se na sociální síti svěřil, že se Prymuly pro jeho postoje bojí.

„Zhlíží se v omezeních svobody občanů, chválí efektivitu nedemokratických režimů. Vedl Kliniku čínské medicíny, která neobstála po odborné stránce. Kandidoval za Zemanovce spjaté s Kremlem a Pekingem. Nemá bezpečnostní prověrku. Bojím se profesora Prymuly,“ oznámil na svém Twitteru.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak si žijí migranti, zatímco Italové přespávají v autech? Hotel, snídaně, oběd, večeře, cigára. Extrémně drsné video se dostalo na facebook… a ten?… necenzurovanou verzi pustil světu

4:46 Jak si žijí migranti, zatímco Italové přespávají v autech? Hotel, snídaně, oběd, večeře, cigára. Extrémně drsné video se dostalo na facebook… a ten?… necenzurovanou verzi pustil světu

Pouze konflikt posune děj dál, stojí v pravidlech dramatické tvorby. Platí to nejen o divadle, ale t…