Bojoval jsem proti mafii a věděl jsem, že nebudu mít moc času, udeřil v ČT Chládek

17.06.2015 22:22

Exministr školství Marcel Chládek (ČSSD) ve středečních Událostech, komentářích České televize popsal, co čeká jeho nástupkyni v úřadu Kateřinu Valachovou. Své nástupkyni vzkázal, že se možná bude potýkat s mafií, která se zaměřuje na evropské dotace a na oblast inkluzivního vzdělávání.

Bojoval jsem proti mafii a věděl jsem, že nebudu mít moc času, udeřil v ČT Chládek
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

„Doba životnosti českého ministra, zvláště ministra školství, je velmi krátká, je to něco přes rok, takže jsem věděl, že nebudu mít moc času na realizaci plánů,“ poznamenal hned v úvodu exministr s tím, že už dnes má několik pracovních nabídek od firem, kde se tlak na pracovitost nepovažuje za šikanu.

V pozici ministra se prý snažil osekat chapadla „mafii“, která vysává státní peníze, např. na inkluzivním vzdělávání. Prý už to řeší policie. „Je to vlastně ve dvou větvích, jedna větev jsou evropské fondy, kde, myslím si, že osmdesát prostředků šlo vniveč. A druhá větev je právě inkluze, kde se peníze ztrácejí u různých poradců,“ naznačil Chládek.

Vyjádřil se i ke svému odvolání. Novináři vystavěli příběh na rok starých informacích o úřednici, které tolik vadilo spolupracovat s Chládkem, že s ním z krajské úrovně šla až na ministerstvo. Zdá se mu prý velmi zvláštní, že ministři v Česku mohou skončit po jednom článku. To byl ale spíše zástupný důvod. Bude to prý spíše tak, že se ozvali někteří lobbisté, kterým Chládek šlápl na kuří oko.

Pár slov přidal i Marek Rejman z České baseballové asociace, který se vyjadřoval k možné korupční aféře v českém hokeji. Zastal se Vladimíra Růžičky s poukazem na to, že po případném vítězství českého týmu na mistrovství světa by tato aféra dál nepokračovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trapné! Plazení! Jindřich Šídlo drtil Zemana. Ale i on dvě věci pochválil

18:05 Trapné! Plazení! Jindřich Šídlo drtil Zemana. Ale i on dvě věci pochválil

Novinář a komentátor Jindřich Šídlo na serveru Seznam Zprávy hodnotí druhé funkční období prezidenta…