Bolestný pláč paviána ukazuje, že Babišovy dny jsou sečteny. Toto k tomu sepsal Pavel Šafr

07.09.2017 16:19

Zdá se, že Babišovy dny jsou pomalu sečteny. Podle novináře Pavla Šafra tomu nasvědčuje „bolestný pláč paviána“, který prý Andrej Babiš vydával během schůze Poslanecké sněmovny o jeho vydání k trestnímu stíhání.

Bolestný pláč paviána ukazuje, že Babišovy dny jsou sečteny. Toto k tomu sepsal Pavel Šafr
Foto: archiv OF
Popisek: Antibabišovské obrázky
reklama

Šéfredaktor serveru Forum24.cz má za to, že s Andrejem Babišem (ANO) to ještě budou mít občané této země těžké. Ale z každé noční můry, jak Šafr Babiše pravděpodobně vnímá, se lidé jednou probudí a šéfredaktor občany nabádá, aby myslili také na onu dobu po probuzení, na dobu už bez Babiše.  

„Míra Babišovy hysterie během jednání Poslanecké sněmovny o jeho vydání policii ukazuje jasně na to, že naše báječná léta s Babišem právě kulminují a postupně vstupují do své závěrečné fáze. Výkřiky o lhářích a hydře korupce se již vymkly z jakékoli racionality a stávají se bolestným pláčem paviána, který by už skoro vzbuzoval lítost, kdyby se to vůbec dalo poslouchat. Vysoká míra nekontrolovatelné slovenštiny v jeho vzteklých projevech jasně dokládá, že na tom není dobře,“ míní Šafr.

Celý komentář naleznete zde

Babiš se prý má čeho bát. Pravděpodobně ještě vyhraje nadcházející sněmovní volby, ale už je nemusí vyhrát tak drtivě, jak se zdálo ještě před čtvrt rokem. Nese si dnes s sebou řadu problémů. V roce 2013 se mohl Babiš tvářit jako rytíř na bílém koni, který to v Česku dá do kupy. Ale teď už má za sebou čtyxři roky vlády a nemůže tvrdit, že je nový.

Navíc prošli proměnou i jeho voliči. Z městských pravicových liberálně smýšlejících voličů, kteří hnutí ANO volili v roce 2013, se Babišova voličská základna posunula mezi obyvatele menších mést a obcí, a knkuruje spíše ČSSD a lidovcům než pravici. Fakt, že nemá příliš pevné voličské jádro, se mu podle Šafra může vymstít. Kvůli kauze Čapí hnízdo mohou dát voliči od Babiše ruce pryč.    

A k dovršení všeho zlého navíc po vítězných volbách nemusí Babiš najít koaliční partnery. Babiš sice stále ještě není poražen, ale je notně oslaben. 

Šafr má však obavy, co přijde po Babišovi. Šéfredaktor má strach, že na dobu po Babišovi nejsme připraveni. „Tato společnost je prostě po čtyřech letech řádění Miloše Zemana a Andreje Babiše v těžké hodnotové a psychologické krizi. Ještě stále je naplno zaměstnaná vetřelcem, ale je zároveň silně oslabená pro odolávání dalším vetřelcům, kteří nepochybně přijdou. Naše společnost je rozpolcená v základních tématech, jež se týkají naší sounáležitosti s civilizovaným svobodným světem,“ varuje Šafr.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

22:25 Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

Český houslový virtuoz Pavel Šporcl byl hostem v pořadu Interview na ČT24, kde komentoval aktuální s…