Bolševický paragraf! odmítá Pirát tresty za šíření toxikomanie

21. 9. 2020 12:27

Pirátský kandidát do Senátu Robert Veverka je velkým bojovníkem za legalizaci marihuany. Šíření toxikomanie“ je podle jeho názoru „bolševický paragraf,“ který by se prý hodilo zrušit, protože ho údajně lze zneužít stejně snadno, jako kdysi komunisté zneužívali další zákony k perzekuci nevinných občanů. Homosexualita už desítky let trestná není a podle Veverky má být legální i rekreační konzumace konopí.

Bolševický paragraf! odmítá Pirát tresty za šíření toxikomanie
Foto: archiv RV
Popisek: Kandidát na senátora Robert Veverka a předseda České pirátské strany Ivan Bartoš
reklama

Robert Veverka, kandidát Pirátů do Senátu, tvrdí, že v Česku může být nebezpečné i jen mluvit o legalizaci marihuany. Při dostatečně širokém výkladu zákona o šíření toxikomanie lze podle kandidáta i obhajobu legalizace pojmout tak, že člověku může hrozit až 5 let odnětí svobody.

Mlhavá formulace 'kdo jiného svádí ke zneužívání jiné návykové látky než alkoholu‘ přímo svádí policii ke zneužití. Zvláště když je doprovozena další gumovou definicí 'kdo zneužívání takové látky jinak podněcuje‘. Co je to 'svádění‘? Jak se dokazuje? Je sváděním, když napíšu dívce „básničku o trávě“? A 'jiné podněcování‘? To už může být úplně cokoliv. Třeba i tento článek. Paragraf 287, který svým pojetím patří spíše do starého trestního zákona ze šedesátých let, je zkrátka velmi lehce zneužitelný k potlačení nepohodlných názorů a svobody slova. Řadu jiných, které měly sloužit k „umravnění“ společnosti a prosazení 'socialistického způsobu života‘, jsme po listopadu 1989 zrušili,“ podotkl Veverka na svém webu.

V moderním právním státě nemá podle Veverky tento zákon co dělat. Veverka je přesvědčen, že stejně jako není trestná homosexualita, nemělo by být trestné ani užívání konopí. Už jen ve jménu úcty ke svobodě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ať nejsme za feťáky. Zvolí nás i venkov. Vnitřní hádky Pirátů: Bartoš má problém

13:05 Ať nejsme za feťáky. Zvolí nás i venkov. Vnitřní hádky Pirátů: Bartoš má problém

Piráti ve svém fóru vedou debaty, zda se jim vyplatí spolupracovat se Starosty a nezávislými. Zaznív…