Bomba Madeleine Albrightové: „Nezapomenu!“ Žantovský se chlubí

07.10.2020 18:33

Blíží se druhé kolo senátních voleb, kde se o křeslo v horní komoře v Praze 5 utká Michael Žantovský (za TOP 09) se současným senátorem Václavem Láskou (Senátor 21). Žantovskému nyní na sociálních sítích vyjadřuje řada politiků svou podporu, a to i včetně bývalé ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightové.

Bomba Madeleine Albrightové: „Nezapomenu!“ Žantovský se chlubí
Foto: Repro Facebook
Popisek: Madeleine Albrightová fandí Michaelu Žantovskému v boji o senátní křeslo
reklama

Anketa

Bude Mikuláš Minář v politice úspěšný?

4%
96%
hlasovalo: 12246 lidí
Žantovský na svém Facebooku zveřejnil videorozhovor, který vedl s Madeleine Albrightovou. Ta v jeho úvodu odkázala na rok 1994, kdy jako velvyslankyně USA při OSN přicestovala do Prahy společně s tehdejším americkým prezidentem Billem Clintonem: „To, co dělala Amerika, český národ a co dělal Havel a ty, to bylo tehdy hrozně důležité, a to mi teď schází,“ promlouvala k Žantovskému.

V Senátu má podle jejích slov své místo. „Chci ti popřát štěstí ve volbách, protože jsi člověk, který rozumí tomu, co se pro lidi musí dělat. Teď máte volby, přeji ti vše nejlepší. Děkuji za vše, co děláš, a za naše přátelství, které je pro mne hrozně důležité,“ dodala.

Madeleine Albrightová působila v letech 1997–2001 jako ministryně zahraničních věcí USA a jako taková vzbuzuje dodnes řadu kontroverzí. Především svou rolí, kterou sehrála při leteckých útocích NATO na Jugoslávii v roce 1999. Akci prosazovaly především Spojené státy a konkrétně Albrightová osobně, která si tím u některých svým postojem vysloužila přezdívku Krvavá Madla. Během aliančního bombardování tehdejší zbytkové Jugoslávie (Srbsko a Černá Hora), které trvalo dlouhých 78 dní a nocí, zahynulo kolem 2 500 civilistů, ženy a děti nevyjímaje.

Další, kdo Žantovského podpořil na sociální síti, byl poslanec Jan Farský (STAN). „Už tento pátek a sobotu je druhé kolo do senátních voleb. Držím palce Michaelu Žantovskému, kandidátovi na senátora, který má přehled, nadhled, je pracovitý a je pevně hodnotově zakotvený,“ napsal s tím, že právě takové senátory v dnešní rozbouřené době potřebujeme.

Hodnoty, které Žantovský prosazuje, vyzdvihl také předseda ODS Petr Fiala: „Intelektuál, diplomat, spolupracovník Václava Havla se vždy zasazoval o svobodu a demokracii. Nyní chce pomoci ochránit základní principy ústavnosti, které jsou v ohrožení,“ napsal na adresu senátního kandidáta a přidal vzkaz voličům: „Prosím, dejte mu svůj hlas ve druhém kole senátních voleb tento pátek a sobotu.“

Podporu kandidátovi za TOP 09 ve druhém kole senátních voleb na Praze 5 vyjádřil také předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Na svém Facebooku upřednostnil ředitele Knihovny Václava Havla Michaela Žantovského před jeho soupeřem a současným senátorem Václavem Láskou.

„Jsem přesvědčen, že právě v těchto časech potřebujeme v Parlamentu jeho moudrost, rozhled a zkušenosti. Dovoluji si proto požádat všechny ze senátního volebního obvodu Praha 5 o podporu Michaela Žantovského,“ poznamenal Kalousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rána letí na Hniličku. Znáte ho. Hokejista? Trochu. Sprosté slovo

7:30 Rána letí na Hniličku. Znáte ho. Hokejista? Trochu. Sprosté slovo

Poslanecký mandát už Milan Hnilička, účastník teplického mejdanu, složil. Ale má přestat šéfovat Nár…