Bordel na Babišově ministerstvu, jde o sto miliard. Miroslav Macek glosuje

14.08.2018 19:16

Salvini, Maláčová či Prague Pride, bývalý politik za ODS Miroslav Macek se ve svých glosách věnuje současným tématům. A kopl si i do Jermanové za její kauzu se služebním vozem. Svá slova zveřejnil jako obvykle na svém webu viditelny-macek.cz.

Bordel na Babišově ministerstvu, jde o sto miliard. Miroslav Macek glosuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Jako první se věnoval účetním chybám ve státním hospodářství. „Nejvyšší kontrolní úřad: Ministerstvo financí pod vedením Babiše má v účtech chyby za více než 100 miliard korun,“ píše Macek a dodává svůj komentář: „Hurá! Teď si konečně budou moci podnikatelé, které berňák honí za každou drobnou chybičku, oddechnout…“

Anketa

Je Václav Klaus mladší dobrý politik?

91%
9%
hlasovalo: 14165 lidí

Pak cituje Janu Maláčovou, ministryni práce a sociálních věcí za ČSSD. Ta podle něj tvrdí, že pokud chceme kvalitní služby veřejné správy, musejí být její zaměstnanci patřičně odměněni. Macek k tomu dodává svůj plán. „Zrušme milion zbytečných zákonů, nařízení a předpisů, kontrol, kontrol kontrolorů a dalších buzerací, poté propusťme dvě třetiny státních zaměstnanců a zbývající třetině (vybrané z těch nejschopnějších) zvedněme platy třikrát, aniž nás to bude stát korunu z daní navíc,“ navrhuje seškrtání stavů ve státní správě politik proslulý fyzickým trestem pro Davida Ratha ještě před odsouzením.

Pak Macek přesedlal na zahraniční politiku. Matteo Salvini nechal odstranit z formuláře o vydání osobního dokladu položky Rodič 1, Rodič 2, Rodič 3 a nechal je nahradit tradičním Otec a Matka, píše bývalý politik. „Co si to dovoluje, být zcela normální???“ rozčiluje se fingovaně. Dále tlumočí slova Pavla Hasenkopfa. Podle něj se účastníci pochodů hrdosti zcela nevyrovnali se svou sexualitou vzhledem k tomu, že ji všem „podstrkují pod nos“.

A nakonec se opřel do Jaroslavy Pokorné Jermanové, která si v médiích užívá grilování za cesty svého manžela ve služebním autě. Macek dodává, jak je čeština vtipný jazyk: „Prý byla ojetá a zdědil ji po předchozím hejtmanovi... A ona stojí vedle něj a ještě se blbě culí!“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kasTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel přilil olej do ohně. „Čína není přátelskou zemí,“ řekl. Mezinárodně

15:30 Pavel přilil olej do ohně. „Čína není přátelskou zemí,“ řekl. Mezinárodně

Vítěz prezidentských voleb Petr Pavel se v rozhovoru pro Financial Times vyjádřil k pondělnímu telef…