Bordel na Babišově ministerstvu, jde o sto miliard. Miroslav Macek glosuje

14.08.2018 19:16 | Zprávy

Salvini, Maláčová či Prague Pride, bývalý politik za ODS Miroslav Macek se ve svých glosách věnuje současným tématům. A kopl si i do Jermanové za její kauzu se služebním vozem. Svá slova zveřejnil jako obvykle na svém webu viditelny-macek.cz.

Bordel na Babišově ministerstvu, jde o sto miliard. Miroslav Macek glosuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Jako první se věnoval účetním chybám ve státním hospodářství. „Nejvyšší kontrolní úřad: Ministerstvo financí pod vedením Babiše má v účtech chyby za více než 100 miliard korun,“ píše Macek a dodává svůj komentář: „Hurá! Teď si konečně budou moci podnikatelé, které berňák honí za každou drobnou chybičku, oddechnout…“

Pak cituje Janu Maláčovou, ministryni práce a sociálních věcí za ČSSD. Ta podle něj tvrdí, že pokud chceme kvalitní služby veřejné správy, musejí být její zaměstnanci patřičně odměněni. Macek k tomu dodává svůj plán. „Zrušme milion zbytečných zákonů, nařízení a předpisů, kontrol, kontrol kontrolorů a dalších buzerací, poté propusťme dvě třetiny státních zaměstnanců a zbývající třetině (vybrané z těch nejschopnějších) zvedněme platy třikrát, aniž nás to bude stát korunu z daní navíc,“ navrhuje seškrtání stavů ve státní správě politik proslulý fyzickým trestem pro Davida Ratha ještě před odsouzením.

Pak Macek přesedlal na zahraniční politiku. Matteo Salvini nechal odstranit z formuláře o vydání osobního dokladu položky Rodič 1, Rodič 2, Rodič 3 a nechal je nahradit tradičním Otec a Matka, píše bývalý politik. „Co si to dovoluje, být zcela normální???“ rozčiluje se fingovaně. Dále tlumočí slova Pavla Hasenkopfa. Podle něj se účastníci pochodů hrdosti zcela nevyrovnali se svou sexualitou vzhledem k tomu, že ji všem „podstrkují pod nos“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sebevědomé Polsko. Přitlačilo ke zdi Ukrajinu za masakry ve Volyni, Bělorusko za migranty

19:30 Sebevědomé Polsko. Přitlačilo ke zdi Ukrajinu za masakry ve Volyni, Bělorusko za migranty

Polská vláda oznámila, že pokud se Ukrajina nevypořádá s otázkou volyňské genocidy z roku 1943, Pols…