Bordel se státními maturitami pokračuje, píše Buchert

18.07.2011 5:52

Házet všechny studenty do jednoho pytle je hloupost. A státní maturity? Ty jsou jeden velký bordel. Tak píše o prvním ročníku zavedení státních maturit komentátor Reflexu Viliam Buchert.

Bordel se státními maturitami pokračuje, píše Buchert

Zástupce šéfredaktora Reflexu Viliam Buchert se podivuje, jak vůbec mohou politici ze dne na den rozhodovat o tom, z čeho budou studenti maturovat.

"Politici snad netuší, že student chodí na střední školu či učiliště několik let? Že výuka probíhá podle nějakých osnov? Že k určitým věcem se dospěje postupně a že podle nich jsou pak studenti schopni maturitní zkoušku skládat či nikoli? Politici si berou studenty, rodiče i školy jako rukojmí, jen aby ukojili své choutky," podotýká.

Komentátor nechápe, jak mohou zákonodárci vůbec pochybovat o povinné zkoušce z cizího jazyka, když ten patří v 21. století spolu s češtinou a matematikou mezi ty naprosto základní znalosti. A už vůbec nechápe, proč by měli mít gymnazisté a studenti jiných typů škol stejnou maturitu.

K čemu potřebuje maturitu dobrý instalatér?

"Některým politikům zjevně nedochází, že mít stejnou maturitu pro studenty gymnázií a střednou odbornou školu, je neudržitelné. Nepůjde to. Výsledkem za pár let nakonec bude, že pro studenty z lepšího gymnázia budou maturity brnkačkou, zatímco pro nastávajícího zedníka i při té lehčí variantě noční můrou," píše Buchert.

"Ostatně myšlenka, že naprostá většina národa má mít státní maturitu a pak třeba i vysokou školu, je scestná. Vede to k tomu, že budeme mít desítky tisíc politologů, sociologů, právníků a magistrů umění kultury, ale to nám se zvýšením konkurenceschopnosti nepomůže. Navíc k čemu potřebuje maturitu dobrý instalatér, kominík či kuchař? Snad bude lépe vykonávat své řemeslo? Ani omylem."

Vzdělaná společnost je podle něj sice základem úspěchu, ale nic se nesmí přehánět.

Čtěte:

Státní maturity provázejí podivné věci, říká tajemně expert

Hlavní motiv státních maturit? Velký byznys, míní Dobeš

Foto: spssou-pe.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veteránka ODS se neudržela: Vlezte EU do prdele. Psycho, prounijní sráči. Nasrali jste mě, už nikdy ODS

15:41 Veteránka ODS se neudržela: Vlezte EU do prdele. Psycho, prounijní sráči. Nasrali jste mě, už nikdy ODS

Vyloučení Václava Klause mladšího z ODS velmi rozčílilo bývalou poslankyni strany Kateřinu Dostálovo…