Boris Šťastný na scéně! SPD ho nominovala do důležité funkce

19.01.2021 17:44

Kandidátem hnutí SPD do „Rady ministerstva zdravotnictví pro řízení vakcinace“ je lékař Boris Šťastný (nestraník), který je dnes mimo jiné předsedou správní rady sítě ústavů ALZHEIMER HOME pečujících o seniory a nemocné s Alzheimerovou chorobou. Jako někdejší poslanec stál například u povinného zavádění eReceptu.

Boris Šťastný na scéně! SPD ho nominovala do důležité funkce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Boris Šťastný
reklama

„Má nominace do Rady vznikla tak, že jsem byl osloven mým dlouholetým bývalým kolegou z Poslanecké sněmovny, Radimem Fialou, který je předsedou poslaneckého klubu SPD a se kterým jsem měl tu čest ´sedět ´dvě volební období v dolní komoře,“ řekl dnes pro ParlamentníListy.cz lékař a také manažer a podnikatel v oblasti zdravotnictví a sociálních služeb, který před lety působil jako zdravotnický expert ODS.

Z politiky odešel, přesto se prý k Fialovi a dalším politikům dostala informace, že se v poslední době podílel  - za poskytovatele sociálních služeb, spolu s jejich asociací – k připomínkování právě vakcinace v sociálních službách, kde je stále aktivní.

Fotogalerie: - Dvacet dva let Kalouska

Předseda klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se vzdal p...
Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek před Úřadem vlády
Miroslav Kalousek na sněmu TOP 09
Miroslav Kalousek a Jaromír Drábek na sněmu TOP 09
Ministr Kalousek zavítal do Otázek Václava Moravce

Anketa

Zachrání nás vakcína proti covidu-19?

27%
73%
hlasovalo: 10189 lidí
„Pro ministerstvo zdravotnictví jsem v loňském roce v souvislosti s covidovou nákazou připravoval jakousi metodiku za poskytovatele sociálních služeb. Měl jsem možnost za Asociaci připomínkovat jednotlivé návrhy ministerstva na vakcinaci seniorů,“ sdělil redakci.

Jako nominanta do Rady jej SPD vítá i proto, že není politicky činný, ale je odborníkem přímo z oboru, který se denně pohybuje právě v pobytových zařízeních s rizikovou skupinou.

„Nominaci jsem přijal, protože myslím, že takto mohu pomoci,“ podotkl, proč neváhal s něčím, čemu se koneckonců stejně v současné době věnuje.

Jako lékař považuje rychlé proočkování oběma dávkami vakcíny za prioritu. Nebrání se ani určité bonifikaci očkovaných, přesto zdůrazňuje nutnost dobrovolnosti. Více k tomu objasnil v rozhovoru, který PL připravuje a v němž se dotkl blíže dalších otázek, které ho v době rezervace očkovacích termínů napadají, a poukázal na konkrétní nešvary.

Boris Šťastný je také členem Výboru Společnosti všeobecného lékařství České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, členem Sdružení praktických lékařů ČR a také České lékařské komory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lucie Bartoš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Téměř holohlavý Babiš dnes udeřil ještě jednou: Připravte se na tři týdny pekla!

16:58 Téměř holohlavý Babiš dnes udeřil ještě jednou: Připravte se na tři týdny pekla!

Když premiér Andrej Babiš dorazil do vysílání CNN Prima News, by ostříhán velmi na krátko, takřka do…