Bouda s nájemným. „Musím platit 100 tisíc!“ A celý internet se směje

24.03.2023 21:00 | Ze sítí

Nemalou pozornost vzbuzuje na sociálních sítích text na webu deníku Alarm, v němž se antropoložka Ela Plíhalová vytasila se svým životním příběhem pojednávajícím o tom, jak zkusila spolu s dalšími studentkami neposlat majiteli bytu nájemné, ale bohužel se na jejich „šméčko“ přišlo. „Dluhy jsou od toho, aby se odpouštěly,“ odnesla si z životní lekce Plíhalová a začala vysvětlovat, co by mělo být kritériem při odpouštění dluhů. „Tohle je tak strašně dobrý! Článek z jinýho vesmíru,“ hodnotí text novinář Luděk Staněk. Není sám. „Co to?“ nevěří svým očím ani exšéfredaktor zpravodajství TV Seznam.

Bouda s nájemným. „Musím platit 100 tisíc!“ A celý internet se směje
Foto: pixabay.com
Popisek: Zadlužení - ilustrační foto

V článku nadepsaném „Dluhy jsou od toho, aby se odpouštěly“ se jeho autorka Ela Plíhalová doznává, že se chtěla dopustit podvodu s nájemným, který ovšem nevyšel podle jejích představ a osvětluje, jak se mohlo stát, že nyní dluží sto tisíc korun kvůli neplacení nájmu.

Majitel bytu se měl s autorkou a vystudovanou antropoložkou spojit až na Valentýna. „Majitel našeho domu mne naháněl a já, jako správný zileniál, samozřejmě telefon nebrala. Kdo ještě v dnešní době volá? Evidentně majitelé bytových domů v Praze, tedy alespoň ten náš. Po dohledání bankovních výpisů se ukázalo, že jeho naléhavé telefonování mělo důvod: dohromady dlužíme devadesát sedm tisíc, což je součet třech celých nájmů plus nějaké domovní poplatky,“ popsala své trable Plíhalová, jež se zajímá o „queer teorii, postkoloniální studia a anarchismus“.

„Věc se má tak, že když jsme se do příliš prostorného bytu na Letné před dvěma lety s dalšími čtyřmi studentkami nastěhovaly, opravdu jsme zkusily první nájem neposlat,“ přiznává Plíhalová.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

8:46 Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

TÝDEN V MÉDIÍCH Je s podivem, jaká možná vyjádření k pokusu o atentát na Donalda Trumpa mohla v Česk…