Bradáčová si přišlápne na dalšího právníka. Nyní v Rathově případu

09.03.2013 13:12

Sotva vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová uspěla v případu kárné žaloby na podřízenou Petru Pavlánovou, čekají zřejmě podobné problémy i obhájce vazebně stíhaného poslance Davida Ratha právníka Adama Černého. Ten nejspíš bude muset na advokátní komoře vysvětlovat svá tvrzení o tom, že policie zmanipulovala odposlechy.

Bradáčová si přišlápne na dalšího právníka. Nyní v Rathově případu
Foto: hns
Popisek: Státní zástupkyně Lenka Bradáčová a exhejtman David Rath, fotokoláž
reklama

Lenka Bradáčová označila Černého slova za „vědomé nepravdivé obviňování příslušníků policie“ a hodlá na ně upozornit Českou advokátní komoru. Takto lhát o odposleších měl Černý v rozhovoru pro server Týden.cz. „Základní v celém případu jsou odposlechy, které jsou však upravené, zmanipulované, což namítáme od počátku řízení a nikdo na to nereaguje,“ uvedl pro on-line deník Černý.

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová slova označila za dezinformaci hraničící s kárným postihem. „Orgány činné v trestním řízení respektují právo obhajoby na její vedení různými způsoby, tyto by však neměly překročit stavovské předpisy a elementární etiku, kdy vědomé nepravdivé obviňování příslušníků policie je jistě s těmito předpisy a hodnotami přinejmenším na hraně,“ míní pro Týden.cz Bradáčová s tím, že pokud obhajoba tvrdí, že existují důkazy o nevině, pak má plné právo předložit je soudu.

Advokátní komora může právníka Adama Černého pohnat před kárný senát, kde mu v případě prokázání prohřešku hrozí trest. Ať už napomenutí, pokuta či dokonce pozastavení advokátní činnosti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děláme to tak schválně. Šokovat, naštvat lidi. Blokují auta kvůli klimatu, za týden chystají velkou věc v Praze

4:36 Děláme to tak schválně. Šokovat, naštvat lidi. Blokují auta kvůli klimatu, za týden chystají velkou věc v Praze

ROZHOVOR Je na místě motivovat lidi přes strach? „Úplné uklidnění bych vlastně nedoporučovala,“ říká…