Brexit: Ještě jeden průzkum. Šokující

23.06.2016 11:51

Podle průzkumu veřejného mínění jsou britští voliči v drtivé většině hrubě nespokojeni s vedením kampaně příznivců setrvání země v Evropské unii. Terčem jejich kritiky je především David Cameron, který je vnímán coby premiér země jako hlavní tvář kampaně.

Brexit: Ještě jeden průzkum. Šokující
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Velké Británie David Cameron
reklama

Anketa

Bez ohledu na to, co si vy osobně přejete: Vystoupí dnes Britové z EU?

65%
hlasovalo: 6332 lidí

Průzkum realizovala společnost ComRes na vzorku 2000 respondentů, z nichž plných 81 % konstatovalo, že se cítí být příznivci EU „šikanováno“. Zároveň také uvedli, že se obávají kvůli politické korektnosti říkat své skutečně názory nahlas. „V den konání referenda se navíc ukazuje, že Brusel plánuje ukrojit si další díl z koláče národní suverenity. V září bude Evropský parlament diskutovat o možnosti dostat pod kontrolu EU národní rozpočty,“ píše Express.

Britský deník dále zveřejňuje výsledky několika posledních průzkumů, které jsou velmi vyrovnané. „Podle Opinium má brexit těsný náskok 45 % ku 44 %. SurveyMonkey zase dává větší šanci příznivcům Evropské unie 50 % ku 47 %. Internetový server Freeofficefinder.com navíc zveřejnil průzkum z deseti metropolí, který ukazuje, že nejvíce jsou pro brexit obyvatelé měst Exeter (50,1 %), Leicester (47,3 %) a Bristol (45,5 %),“ konstatuje Express.

Celý text v angličtině je ZDE.

„Výsledky průzkumu společnosti ComRes naproti tomu ukazují míru nespokojenosti voličů s vedením kampaně Camerona a spol. Respondenti vyjádřili silné znepokojeni nad tím, že byli příznivci brexitu označováni za rasisty jenom kvůli svým obavám z nekontrolované imigrace. Průzkum se objevil na webu The Conservative Women a rovněž ukázal, že 61 % respondentů nesouhlasí s novou legislativou, jež má bránit údajnému šíření nenávisti a postihuje kritiky islámu.

„Referendum o Evropské unii je nejdůležitějším hlasováním o naší budoucnosti v období po druhé světové válce. Britové se ještě nikdy necítili tak omezováni ve svobodném vyjadřování svých názorů. Kampaň za setrvání v EU hystericky ukazovala prstem na každého s opačným názorem. Způsob vedení této kampaně spočíval v nálepkování a obviňování příznivců brexitu v takové míře, že jej lze označit přímo za orwellovský. Osobně hlasuji pro brexit, protože nechci být šikanována za vyjadřování svých názorů,“ říká šéfredaktora The Conservative Woman Kathy Gyngell.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Naše rodina si ho vybrala, aby komentoval rozloučení s Karlem Gottem a on... Hodně silná facka Železnému z ČT

15:30 Naše rodina si ho vybrala, aby komentoval rozloučení s Karlem Gottem a on... Hodně silná facka Železnému z ČT

Na moderátora České televize Jakuba Železného se snesla vlna kritiky po tom, co se otřel o vyznamena…