Británie: Mysleli jsme, že média lžou a přistěhovalci jsou nevinní. Mýlili jsme se

12.12.2017 8:12 dop.

Britský deník The Telegraph přináší výsledky analýzy think-tanku Qiulliam, který se zabýval případy vyšetřování činnosti gangů, jež útočily na bílé ženy. Podle jeho zjištění drtivou většinu členů tvořili pachatelé s přistěhovaleckými kořeny.

Británie: Mysleli jsme, že média lžou a přistěhovalci jsou nevinní. Mýlili jsme se
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Ilegální tábor zvaný "džungle" opouštějí jeho obyvatelé

Jak píše britský deník, analytici z think-tanku Qiulliam se začali zabývat činnosti gangů v severní Anglii od roku 2005. Původně se domnívali, že muslimové byli z nadprůměrného podílu na protizákonné činnosti obviňováni nespravedlivě. „Prvotním cílem bylo usvědčit ze lži mediální klišé, podle kterého se na trestné činnosti podílejí především muslimové. Jenže se ukázalo, že to byla všechno pravda. Je to hluboce znepokojující,“ zoufá si jedna ze dvou autorek Muna Adil.

Analýza se zabývá konkrétně 264 odsouzenými členy gangů, jejichž členové se zaměřovali na bílé ženy, které opíjeli a zdrogovali a následně sexuálně zneužívali. Ukázalo se, že plných 222 (84 %) z nich byli přistěhovalci ze zemí, jako jsou Pákistán, Afghánistán a další země z regionu. Pouze 22 odsouzených pocházelo z Afriky a ještě o čtyři méně mělo bílou pleť. „Přitom muslimové tvoří ve Velké Británii v současné době jen asi sedm procent,“ komentuje deník.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

Podle zprávy think-tanku Qiulliam je zřejmé, že značná část muslimské komunity se nebyla schopna integrovat. „Když David Cameron před šesti lety konstatoval, že ideologie multikulturalismu v praxi selhala, byl za své vyjádření peskován ze všech stran. Jeho kritici však nevěděli nic o segregaci v severoanglických městech, kde se v přistěhovaleckých čtvrtích šíří nenávistné postoje vůči ženám či vůči jiným náboženstvím,“ poukazuje Adil.

Terčem útoků muslimských gangů se stávaly až na výjimky bílé ženy. „Dívky z jejich vlastní komunity byly sexuálního zneužívání uchráněny. Naproti tomu bílé ženy byly považovány za snadné terče. Zjistili jsme rovněž, že členové těchto gangů sdíleli naprosto stejný pohled na zneužívání žen. Pákistánská komunita se stále hlásí k sexistickým postojům vůči ženám, které vycházejí z jejich šílených interpretací islámu. Tyto názory se dědí z generace na generaci.“

Autoři zprávy vyzývají politiky i policii, aby se přestali ohlížet na politickou korektnost a udělali vše pro to, aby byla ilegální činnost přistěhovaleckých gangů odhalena a potrestána. „Představa, že nějaké etnikum či kultura by měla být zbavena kritiky, je zavádějí a nebezpečná. Právě takové chování umožňuje členům přistěhovaleckých gangů pokračovat ve své ilegální činnosti,“ cituje deník ze zprávy a uvádí, že od roku 2011 jsou trestně stíháni členové gangů v Rochdale, Oxfordu, Birminghamu, Norwich, Leicesteru, Bristolu a dalších městech.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Washington selhal. Nedaří se jim nás izolovat. Tak to zkouší jinak, tvrdí Zacharovová

22:22 Washington selhal. Nedaří se jim nás izolovat. Tak to zkouší jinak, tvrdí Zacharovová

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová varovala Spojené státy před úvahami o zařaze…