Británie má spoustu problémů a obviňování Moskvy slouží k odvedení pozornosti, říká ruský velvyslanec v Londýně

16.03.2018 14:41

Velkou Británií nadále otřásá otrava dvojitého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery. Agent žil v Británii. Premiérka ostrovního království Theresa Mayová viní z otravy dvojitého agenta Rusko. Ruský velvyslanec v Londýně Alexander Jakovenko k tomu pro ruskou agenturu Tass poznamenal, že Británie má v souvislosti se svým odchodem z EU spoustu problémů, a ukazováním prstem na Rusko jen odvádí pozornost od těchto problémů.

Británie má spoustu problémů a obviňování Moskvy slouží k odvedení pozornosti, říká ruský velvyslanec v Londýně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Britská premiérka Teheresa Mayová nepochybuje o tom, že Rusko je nějak zapojeno do pokusu otrávit někdejšího dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru. V reakci na tento čin vláda ostrovního království hodlá vypovědět 23 ruských diplomatů. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov už dal najevo, že jeho země odpoví v podobném duchu.

Ruský diplomat v Londýně Alexander Jakovenko k tomu v rozhovoru pro Rusko agenturu TASS poznamenal, že Británie má celou řadu vnitřních problémů. Ostrovní království prý mimo jiné cítí, že odchodem z EU ztrácí část svého vlivu a raději odvádí pozornost občanů jiným směrem.

„Země se v souvislosti s Brexitem potýká s celou řadou problémů, to vyvolává silné tlaky na vládu, a tak kabinet hledá únikové manévry, aby zmírnil tlak. Tento druh agrese a politické provokace vůči Rusku se k tomu dokonale hodí,“ poznamenal diplomat. Pokud si chce Velká Británie zachovat určitý vliv v Evropě i po odchodu z EU, nejjistější bude, pokud bude hrát na strunu ohrožení bezpečnosti, což se nyní děje.

Ruská strana se údajně snaží na britské výpady nereagovat. „I tady v Londýně se cítíme jako zástupci skvělé země,“ zdůraznil velvyslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Musí pracovat, musí se mýt... Maláčová navštívila romské lokality. A začalo veselo

7:31 Musí pracovat, musí se mýt... Maláčová navštívila romské lokality. A začalo veselo

Místopředsedkyně ČSSD a šéfka resortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová má obavy, že ve vyloučen…