Británie všude ustupuje muslimům a teď se diví. A týká se to i nás. Slova, která z Lidových novin nezaznívají každý den

24.03.2017 8:14

Komentátor Lidových novin Zbyněk Petráček přináší trochu jiný pohled na teroristický útok v Londýně. Teroristický útok je jistě strašný, jenže na našich silnicích umírá mnohem víc lidí při dopravních nehodách. Mnohem nebezpečnější podle komentátora je, jak ve jménu tolerance ustupujeme od vlastních hodnot, jak se Británie mění podle přání muslimů.

Británie všude ustupuje muslimům a teď se diví. A týká se to i nás. Slova, která z Lidových novin nezaznívají každý den
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Teroristický útok v Londýně ničím zvlášť nevynikal. Byl rychlý, útočník naštěstí zemřel a nemůže páchat další zrůdnosti. Terorismus je strašný, ale v důsledku podobných útoků umírá mnohem víc lidí na Blízkém východě než na Západě. Mnohem víc lidí umírá také na našich silnicích při dopravních nehodách. Všichni politici napříč Evropou se shodují v tom, že se teroristům nemáme poddávat.

My se sice nepoddáváme teroristům, ale podle Petráčka i tak prohráváme. Prohráváme, protože se dobrovolně vzdáváme svých hodnot. Britský konzervativní deník The Telegraph píše, že se Británie podvoluje muslimům tolik, až je to takřka neuvěřitelné. Vedle toho se mohou zájemci podívat také na server think-tanku Gatestone Institute.

„O neteroristické, nenásilné, ale postupující islamizaci Británie se tam dočtete tolik, až vás z toho bude bolet hlava (od šíření halal stravování ve veřejných institucích přes ženskou obřízku až po pokusy o aplikaci práva šaría),“ píše komentátor. Jenže tím zdaleka nekončí.

„Anebo deník The Telegraph, který určitě nepatří k radikálním. Loni 28. března přinesl neuvěřitelnou zprávu. Britská Národní rada učitelů se usnesla, že školy už nemají učit žáky základním britským hodnotám, neboť je to výraz ‚kulturní nadřazenosti‘. Členové rady odhlasovali, že tuto překonanou veteš nahradí koncept zahrnující ‚mezinárodní práva‘. Můžete zvažovat, zda tato práva nezahrnují i sex s nezletilými podle Koránu. A hlavně se můžete zamýšlet nad tím, jak vnímat projevy politiků, kteří po útocích hlásají, že uchováme své hodnoty, děj se co děj,“ doplňuje ironicky Petráček.

Islám zkrátka v Evropě sílí, protože jeho stoupencům ustupujeme.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co je to za hlouposti? Klaus masakroval novinářku. Tlačila na vakcíny

19:07 Co je to za hlouposti? Klaus masakroval novinářku. Tlačila na vakcíny

Exprezident Václav Klaus byl hostem moderátorky Very Renovici v pořadu Epicentrum Blesku. „Ani jedno…