The Sun publikoval komentář bývalého šéfa britské rozvědky MI6 Richarda Dearlovea, podle něhož byl Corbyn buď „neuvěřitelně naivní“, nebo přesně věděl, co se děje. „Přístup komunistů ke Corbynovi byl ‚klasickou kultivací‘ typickou pro způsob, jakým (tajné služby) v sovětském bloku fungovaly,“ uvedl Dearlove.
„Pravé dokumenty ukazují, že (Corbyn) byl osloven a že jeho případ pokračoval, a to v době, kdy velmi nepřátelský český režim pronásledoval disidenty. Nezaměřili by se na něj, pokud by nevěřili, že je to komunistický sympatizant,“ konstatoval bývalý šéf MI6. Upozornil zároveň, že československé špiony využívala sovětská KGB jako „předvoj“.
Britské listy přetiskují vyjádření ředitelky českého Archivu bezpečnostních složek Světlany Ptáčníkové, podle níž jsou Sarkocyho výroky v rozporu s dochovanými materiály. Odkazují i na páteční Corbynovo prohlášení, že placeným agentem StB nebyl, stejně jako na slova mluvčího labouristů o tom, že Sarkocyho prohlášení jsou lživá a sám bývalý příslušník StB je nevěrohodný.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Jednání o vydání Babiše a Okamury
Tvrdíte, jak jednání mandátového a imunitního výboru proběhlo věcně a konstruktivně. Můžete to rozvést? Mě by ta debata, kdy je už dopředu znám výsledek zajímala. A lze něco nazvat vůbec jednáním, natož konstruktivním, když víme, že k vydání nedojde? O čem se tak vlastně jednalo?
Další články z rubriky
16:10 Silná slova v kuloárech Sněmovny. Foldyna nastoupil na Decroix
Nacisté nazývali své oponenty bacily, Eva Decroix svoločí, poznamenal v kuloárech Poslanecké sněmovn…
- 14:00 „Lidi platí poplatky ČT rádi.“ Máme petici, která se teprve podepisuje
- 12:25 Hřib se snažil vyprovokovat Babiše a dopadl bledě
- 11:14 Nová Eva Holubová. Silná dohra křiku „Ať žije Pavel“
- 10:07 „Od Havla po Pavla – život ve lži.“ Autor knihy napaden, nyní promlouvá
- 18:25 Poslankyně popsala podivné chování kolegyň od Pirátů


