Britský diplomat sepsal zprávu o současném Rusku. Ve Svobodné Evropě či Evropských hodnotách ať ji raději nečtou

11.08.2016 13:12 | Zprávy

Britská premiérka Theresa Mayová hovořila s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a dohodli se na společné schůzce v rámci summitu G20, který se bude konat příští měsíc v Číně. Podle bývalého velvyslance Velké Británie v Rusku Tonyho Brentona je jedině dobře, že se vztahy mezi oběma zeměmi dostanou opět do normálu.

Britský diplomat sepsal zprávu o současném Rusku. Ve Svobodné Evropě či Evropských hodnotách ať ji raději nečtou
Foto: kremlin.ru, tan
Popisek: Vladimir Vladimirovič Putin, prezident Ruské federace

„Vztahy mezi Velkou Británií a Ruskem byly na bodu mrazu až příliš dlouho a nyní přišel čas na opětovné sblížení. Ovšem ve své době bylo ochlazení vzájemných vztahů naprosto opodstatněné. Velvyslancem v Moskvě jsem byl v době, kdy ruské bezpečnostní služby zavraždily Alexandera Litviněnka. Stal jsem se sám terčem zastrašování a obtěžování. Následně došlo k anexi Krymu, sestřelení MH17 a Rusové navíc podporovali Asada v Sýrii,“ argumentuje Brenton.

Seznam ruských hříchů je dle Brentona velmi dlouhý a vzájemná nedůvěra je zakořeněna hluboko. „Ze všech západních národů jsme nastolili vůči Rusku nejtvrdší kurs. Volali jsme po nejpřísnějších sankcích, odmítli jsme mírovou iniciativu Francie a Německa. A zatímco Spojené státy se dohadují s Rusy nad řešením války v Sýrii, my si stále stojíme za požadavkem na odchod syrského prezidenta z jeho funkce,“ konstatuje Brenton, který v Rusku působil mezi lety 2004 a 2008.

Brenton poukazuje na skutečnost, že i mnoho jiných západních zemí se nyní snaží své vztahy s Ruskem normalizovat. „Stále více ministrů i premiérů se stavuje v Moskvě. Podpora pro další sankce slábne a právě proto bychom i my měli svůj postoj přehodnotit. Jednak proto, že tím trpěla naše ekonomika, a navíc se sankce nijak neosvědčily. Ruská politika zůstává neměnná a sankce navíc naopak ještě více stmelily ruský národ v jeho podpoře Vladimira Putina.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plíživá cenzura v ČR, řekl Havlíček z ANO a oznámil jasné kroky

11:41 Plíživá cenzura v ČR, řekl Havlíček z ANO a oznámil jasné kroky

„To, co se dnes děje, je plíživá cenzura. Hned mě označí za válečného štváče,“ říká Karel Havlíček. …