Brněnský tahák – Matěj Hollan čůrá ve sprše. Bizár dostoupil vrcholu

23.09.2022 14:20 | Ze sítí

Někdejší brněnský radní za hnutí Žít Brno Matěj Hollan vzbuzuje v české internetové obci velkou pozornost. Objevil se zde zvěčněn polonahý s přiznáním, že „vždy močí ve sprše“. Sympatie pro tuto upřímnost vyjádřila na svém facebooku brněnská umělkyně Kateřina Šedá a písničkářka Nikola Mucha. Právě Hollanova otevřenost je podle nich jedním z hlavních důvodů, proč by mu voliči měli v komunálních volbách otevřít zpět cestu do zastupitelstva.

Brněnský tahák – Matěj Hollan čůrá ve sprše. Bizár dostoupil vrcholu
Foto: David Daniel
Popisek: Bývalý náměstek brněnského primátora Matěj Hollan

Anketa

Jak budete volit v komunálních volbách?

hlasovalo: 11070 lidí
Známá umělkyně Kateřina Šedá, která ráda bourá stereotypy, v posledních měsících buduje s pomocí veřejnosti Národní sbírku zlozvyků. Svůj nebo cizí, individuální i rodinný zlozvyk může do sbírky přihlásit kdokoli, od jejího spuštění sem podle jejích slov dorazilo tisíce nejrůznějších zlozvyků, které jinak lidé raději skrývají před okolním světem.

Ve sbírce se objevují zlozvyky, jako je třeba přehnané uklízení, pozdní příchody na schůzky, pití sójové omáčky, kousání nehtů na noze nebo přehrabování popelnic. Kuriózní zlozvyk, který byl oceněn zněl: „Močím ve sprše. Vždycky.“ Jeho autorkou je punkerka Nikola Mucha z Brna.

Cenu vítězce předal někdejší poslední náměstek pro kulturu v Brně Matěj Hollan. Vznikla z toho fotka, jak společně s Muchou stojí ve sprše, na sobě mají pouze tričko s tímto sloganem, nad sebou puštěnou sprchu a zřejmě předstírají, že vykonávají malou potřebu.

Umělkyně Šedá nad Hollanem v doprovodném komentáři se jen rozplývala, přesně takového politika podle ní Brno nutně potřebuje: „Měl vizi a měl kulturu opravdu rád. Pro mě s Muchou letos jasná volba! Přestože se k politice většinou nevyjadřuju, v tomhle případě dělám výjimku. Protože mlčet, když má člověk něco říct, je taky zlozvyk.

O Matějovi si můžeme myslet, co chceme, má určitě kupu zlozvyků, jako každý z nás, ale jedno se mu upřít nedá. Kulturu nikdy nedělal z kanceláře, ale chodil za umělci, ptal se na jejich problémy, upřímně ho zajímali. Podle mě ho Brno potřebuje zpátky jako sůl!

Věřím, že tohle nabízí i další osobnosti, se kterými se letos spojil. Matěje, Zelené a Žít Brno dostanete do zastupitelstva tak, že dáte křížek celé jejich kandidátce!“ vyzvala Brňáky.

Lidé v diskusích Hollanovu aktivitu přivítali. Některým to přišlo vtipné, jiní se na „močení ve sprše“ dívali ekologicky, kdy se alespoň šetří splachování pitnou vodou na záchodě. Ostatně podle reakcí jde pro mnoho diskutérů o normální věc, kterou sami běžně praktikují.

Nadšení neskrývala ani samotná Nikola Mucha. Ta na Hollana v této souvislosti práskla ještě daleko peprnější věci. „Matěje si vážím od chvíle, kdy přiznal, že půl dne prohoní. Já už sice nežít Brno, ale mít ráda Matěj, máme toho hodně společného, třeba stejný triko,“ napsala na svém facebooku.

Hollan, který se pokouší znovu uspět ve volbách na kandidátce Zelení a Žít Brno s podporou idealistů, se obecně nebojí odhalovat světu své intimnosti. V roce 2021 v pořadu DVTV například přiznal, že byl závislý na sledování porna.

reklama

autor: nab

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A proč to tajil? Z ,,Rakušanova mobilu” vypadly temné zvěsti

13:30 A proč to tajil? Z ,,Rakušanova mobilu” vypadly temné zvěsti

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) používal šifrovaný telefon se systémem CryptoCult, který využívala…