Brněnští zastupitelé dnes budou znovu schvalovat příchod Amazonu

20.05.2014 6:17

Brněnští zastupitelé dnes budou znovu rozhodovat o možnosti postavit na Černovické terase distribuční sklad Amazonu. V dubnu schválili prodej pozemků developerovi CTP Invest, teď mají na programu aktualizaci územního plánu, kterou jim posvětila i vláda změnou vládního usnesení z roku 2003.

Brněnští zastupitelé dnes budou znovu schvalovat příchod Amazonu
Foto: Amazon
Popisek: Amazon

Současný nepovoluje v průmyslové zóně Černovická terasa stavět sklady. Brněnské hnutí Nesehnutí upozorňuje na to, že takové schválení změny územního plánu by mohlo být nezákonné.


Pokud změnu územního plánu zastupitelé schválí, nebude stát stavbě logistického centra americké společnosti nic v cestě. Amazon ještě před dubnovým zastupitelstvem ale prohlásil, že už s Brnem nepočítá a zvažuje různé varianty ve střední a východní Evropě. Primátor Roman Onderka (ČSSD) však doufá, že Amazon přijde, pokud bude mít vytvořeny podmínky. Firma by v Brně vytvořila 1500 stálých pracovních míst.

Investor chce mít podporu celého politického spektra


Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) ale připomněl snahu investora mít ve městě, kam přijde, podporu celého politického spektra. Prodej pozemků totiž prošel o jediný hlas a názorový rozkol mezi brněnskými politiky panuje nadále.


Před hlasováním se vyjádřili představitelé ČSSD, TOP 09 a KDU-ČSL, že budou hlasovat pro. Naopak proti je stále ODS a také zelení. Proti dosud hlasovali také zástupci KSČM. Tento stav však nasvědčuje tomu, že aktualizace projde.


Amazon má dnes večer na programu jednání také zastupitelstvo Dobrovíze nedaleko Prahy, kde je už stavba distribučního centra dojednána. Zastupitelé se budou zabývat dodatkem ke smlouvě s developerem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A k čemu máme volby? Zeman se vysmál „křiklounům“ z Milionu chvilek. A zhrozil se nad Rittigem. Ten člověk...

21:59 A k čemu máme volby? Zeman se vysmál „křiklounům“ z Milionu chvilek. A zhrozil se nad Rittigem. Ten člověk...

Prezident Miloš Zeman opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na aktuální d…