Brusel chtěl zastavit dotace pro Agrofert. Státní fond mu je ale bude posílat dál

13. 5. 2019 16:20

Společnost Agrofert bude podle serveru iROZHLAS.cz i nadále pobírat dotace od státního fondu, ačkoliv se minulý týden v Bruselu rozhodlo, že se přísun evropských peněz Agrofertu pozastaví. Evropské dotace mají být omezeny do té doby, než se vyjasní podezření ze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.

Brusel chtěl zastavit dotace pro Agrofert. Státní fond mu je ale bude posílat dál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Agrofertu na pražském Chodově

Eurokomisař Günther Oettinger minulý týden v dopise pro Transparency International uvedl, že dotace budou pozastaveny, než se vyjasní všechna fakta ohledně Babišova údajného střetu zájmů. „Jako preventivní opatření komise nevyplácí dotace z evropských strukturálních fondů a investičních fondů Agrofertu nebo spřízněným příjemcům,“ stálo v dopise.

Právě ze strukturálních a investičních fondů v loňském roce Agrofert čerpal až 66 milionů korun. Polovinu z dané částky platí český stát, druhá polovina je hrazena z evropských peněz. Podle Vladimíry Novákové, tiskové mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu, který má dotace na starosti, však bude i nadále Agrofert čerpat plnou výši dotací.

„Do dnešní doby nemáme k dispozici žádné oficiální stanovisko, že došlo k porušení legislativy týkající se střetu zájmů, a to jak na úrovni Evropské unie, tak národních orgánů,“ uvedla Nováková, že není důvod, proč by se mělo vyplácení dotací Agrofertu omezit. Fond podle jejích slov nedostal žádný příkaz dotace omezit. Ministerstvo zemědělství a financí ponechává celou záležitost na rozhodnutí právě státního fondu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný: Putin je prase. Kubera mě teď sere. Babiš je vychcánek. Vaši diváci jsou kreténi. Miloš žere a chlastá jako oni, je jejich

15:55 Pavel Novotný: Putin je prase. Kubera mě teď sere. Babiš je vychcánek. Vaši diváci jsou kreténi. Miloš žere a chlastá jako oni, je jejich

Dvě hvězdy českých médií i politiky za jedním stolem. Bývalá europoslankyně a dnes znovu novinářka J…