Brusel se děsí průzkumů a chystá obrovskou reklamní kampaň. Za spoustu peněz

25.05.2018 21:05 | Zprávy
autor: pro

Za rok se konají volby do Evropského parlamentu a podle aktuálních průzkumů i výsledků parlamentních voleb v některých státech patrně posílí euroskeptici. Brusel chce vynaložit na přesvědčení voličů desítky milionů eur.

Brusel se děsí průzkumů a chystá obrovskou reklamní kampaň. Za spoustu peněz
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

Poslední měsíce přinesly Bruselu jen samá zklamání. Státy Visegrádské čtyřky vytrvale odmítají uprchlické kvóty, v Itálii se rýsuje euroskeptická vláda a v nedávných volbách v Maďarsku na celé čáře zvítězil Viktor Orbán. Nejnovější průzkum navíc ukazuje, že se směřováním Evropské unie není spokojeno čím dál tím více lidi. Podle včera zveřejněného průzkumu Eurobarometru si myslí 44% respondentů, že se EU vydala špatným směrem. Opačný názor má 32% z oslovených.

Průzkumu se přitom účastnilo 27 600, takže mu silnou relevanci. „Ukazuje to, že euroskeptické strany budou posilovat. Brusel se proto rozhodl investovat do kampaně, jenž by cílila na mladé voliče a „vlažné“ podporovatele EU. Evropský parlament a Evropská komise společně plánují na tyto aktivity vynaložit třicet milionů eur,“ píše bruselský server Politico a pokládá si otázku, jestli taková masivní kampaň přinese kýžený efekt.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Odposlechy

Jestli jsou odposlechy maďarského ministra zahraničí pravdivé, je to opravdu děsivé, ale není stejně tak děsivé, že jsou politici odposloucháváni. A kým vlastně a kdo to zveřejnil?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká advokátka volá po zabití Trumpa. Primář přizvukuje

8:50 Česká advokátka volá po zabití Trumpa. Primář přizvukuje

Možná nastal čas spáchat atentát na Donalda Trumpa, naznačila česká advokátka Lucie Hrdá, která na s…