Bruselisté se bojí občanů, zcela zjevně, píše Okamura. Babiše se prý zeptá velmi důrazně na Charanzovou

10.02.2020 20:21

Z PROFILŮ Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Na prvním místě by prý rád vrátil poměry do stavu, v němž podle jeho názoru Češi sami rozhodovali o své zemi, a vidí i cestu, jak toho dosáhnout. Ale „bruselisté“ se prý této cesty bojí.

Bruselisté se bojí občanů, zcela zjevně, píše Okamura. Babiše se prý zeptá velmi důrazně na Charanzovou
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

V první řadě zdůraznil, že mu jde o to, aby se Češi stali pány ve vlastní zemi. Má pocit, že teď pány nejsou.

To nejdůležitější je prosazovat potřebné změny, takové, aby čeští občané byli znovu ve své zemi vlastními pány. Aby v naší zemi byla skutečná svoboda a demokracie a naše republika byla suverénní stát, a to je zjevně běh na dlouhou trať,“ napsal Okamura.  

Aby se toho dalo dosáhnout, bylo by prý vhodné vypsat referendum o členství České republiky v EU, ale „bruselisté“ se prý vypsání referenda bojí, takže na něj zatím nedojde.

„Přesně o tohle už celá léta usilujeme, ale zcela zjevně se bruselisté necítí být silní v kramflecích a bojí se občanů zeptat, zda se jim současná Unie líbí a zda v ní chtějí setrvat. Což je fakt, který o kvalitě EU svědčí nejvíce. Eurofederalisté se bojí demokracie, bojí se vlastních občanů a vědí, že kvalita jejich projektu je tak špatná, že by zřejmě v referendu neobstál,“ zhodnotil situaci Okamura.

„Bruselisté“ prý mají strach z národních států. Svědčí o tom údajně zákaz národních vlajek na stolečcích europoslanců. Zakázal je předseda Evropského parlamentu, Ital David Sassoli. Za zákaz se postavila i europoslankyně hnutí ANO Dita Charanzová.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Zákaz vlajek vypovídá o bruselistánu a jeho nedemokratičnosti a samozřejmě také o ideologii, která tu vládne, tedy nenávist ke všemu národnímu. Jak naši europoslanci, tak i naši partneři budou proti těmto praktikám nejen protestovat, ale budeme se snažit je potírat všemi nelegálními prostředky jak na národní, tak na evropské úrovni. Pokud jde o paní Charanzovou, budu interpelovat pana premiéra a zeptáme se ho, zda takové nedemokratické a protinárodní jednání je tím evropským programem hnutí ANO a pana Babiše,“ napsal Okamura.

Pozornost věnoval i kandidatuře ekonomky Hany Lipovské a moderátora Luboše Xavera Veselého. Oba považuje za kvalitní kandidáty a umí si představit, že od poslanců SPD při hlasování ve Sněmovně dostanou podporu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

8:15 Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

„Kolaborant, co si nechával platit z veřejných peněz propagační články do Playboye,“ neudržel se pře…