Brutální policie proti mamince? Je to trochu jinak. Vyšlo druhé VIDEO

3. 3. 2021 18:33

Ostravští policisté čelí rozhořčení lidí, podle nichž postupovali zbytečně přísně v případu ženy z Poruby, která neměla nasazenou roušku. „Včera nám několik z vás poslalo video z Ostravy, nad kterým se dotyční rozhořčovali s tím, že strážníci smotali ženu, maminku, která si sundala roušku a jen se chtěla napít,“ píše server Týdeník policie. Z dostupných záběrů je ale naopak patrné, že žena odmítala identifikaci, nasazení roušky a chovala se agresivně. „Slepice a kvůli takovým se to prodlužuje a nedostaneme se z toho ven. Já s tím souhlasím,“ postavila se na stranu policie jedna z mnoha diskutujících.

Brutální policie proti mamince? Je to trochu jinak. Vyšlo druhé VIDEO
Foto: Repro Facebook
Popisek: Policisté přivolaní na ženu z Poruby
reklama

Anketa

Který případný kandidát na prezidenta vás oslovuje nejvíc?

hlasovalo: 21452 lidí
Na internetu se včera objevilo video, jak několik ostravských strážníků spoutalo ženu v Porubě, která byla na místě se svojí pětiletou dcerou. Z nových dostupných záběrů je ale zřejmé, že situace nebyla tak nespravedlivá a brutální, jak někteří diskutující uváděli.

„Tak tedy pro objektivnost. Zde je video, které zachycuje, co onomu smotání předcházelo. Když pomineme, že jde o lokalitu, kde k porušování vládních nařízení či městských vyhlášek dochází velmi četně a prakticky již pravidelně (konzumace alkoholu, shlukování lidí bez zakrytých dýchacích cest a podobně), tak stačilo pouze spolupracovat při ztotožnění. Vše by se vyřešilo, vše by bylo v klidu,“ píše se na Facebooku Týdeníku policie.

Na videu, které si žena natáčela na mobil, je patrné, že opakovaně odmítá legitimaci a až do příjezdu posil se snaží městského strážníka obejít.

„Prokažte mi svou totožnost,“ říká ženě strážník. „Neprokážu, omezujete mě, takže já jdu pryč,“ reaguje žena.

„Jste povinna prokázat totožnost,“ opakuje strážník. „Nejsem,“ je stále podrážděnější žena na videu. „Ježiš, já jsem asi někoho zabila, ty jo, mrtvoly na zemi,“ hlásá ironicky žena.

„Můžete mě pustit, já tu mám malé dítě pětileté a vy mě za ním nepustíte,“ uvědomila si po dvou minutách.

„Já jsem si stála u stánku na pivo a on mě zastavil,“ říká poté žena přivolaným policistům. „Konzumace alkoholu na veřejnosti a opakované neuposlechnutí výzvy,“ vysvětluje kolegům městský strážník.

Policisté pak opakovaně znovu žádají ženu o legitimaci. „Já vám občanku nedám, nemáte sterilní rukavice,“ zkouší žena vrátit úder pomocí hygienických pravidel.

Video končí tím, jak strážníci ženu po čtyřech minutách vyjednávání zpacifikovali. Jak se později ukázalo, celý incident trval ještě několik minut předtím, než žena začala policistu natáčet. Z kamery zasahujícího městského strážníka je patrné, že byla žena agresivní a policistovi i nadávala.

„Vy jste tady všichni nakažení debilitou. Já se narodila, abych mohla dýchat čerstvý vzduch,“ reagovala žena na výtku, že nemá nasazenou roušku. „Až to tady celé skončí, ten koronafašismus, tak si na vás všichni vyšlápnou, nebojte se,“ vyhrožovala navíc žena.

Městská policie Ostrava se za své strážníky postavila, přesto na podnět občanů celý zákrok prošetřuje. „Městská policie Ostrava nám na náš dotaz sdělila, že je aktuálně celá věc předmětem interního prošetření, kdy bude posouzen postup strážníků (běžný postup v takových případech), a proto se Městská policie Ostrava v současné chvíli nebude k zákroku vyjadřovat,“ stojí v prohlášení.

I komentáře pod zveřejněným videem dávají za pravdu zasahujícím strážníkům.

„Pane bože, vyndejte si ty hlavy z řiti. Vždy to začíná kravinami! Je jedno, jestli si sousedi stěžují na hluk, nebo odhodíte na zem nějaké smetí, jedete načerno busem, či cokoliv jiného... následně jste však POVINNI uposlechnout policii... paní chtěla z místa odejít, neprokázala totožnost... to je důvodem celé této trapnosti. Kdyby prokázala totožnost, tak video končí vypsáním pokuty, anebo nejspíš domluvou!“ napsal Ladislav Minář.

S ním souhlasí také Iva Sušická. „Samozřejmě takovým lidem nevysvětlíte, že policie byla v právu, protože i z tohoto zkráceného videa je vidět, že paní je arogantní, nespolupracuje a pravděpodobně je pod vlivem. Každopádně tleskám policii, že zaujala oficiální stanovisko a podporuje svoje lidi, kteří to už takhle mají dost těžký,“ podpořila policisty.

„Slepice a kvůli takovým se to prodlužuje a nedostaneme se z toho ven. Já s tím souhlasím,“ přidala názor Drahomíra Sokolová.

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …