Brutální útok po demonstraci Black Lives Matter. Muž s nožem v Anglii pobodal tři lidi

21.06.2020 9:16

Po útoku nožem zemřeli v anglickém Readingu tři lidé, dva jsou v kritickém stavu v nemocnici. Policie na místě zadržela muže a útok vyšetřuje s podezřením na terorismus, informují Lidovky.cz.

Brutální útok po demonstraci Black Lives Matter. Muž s nožem v Anglii pobodal tři lidi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Britská vlajka

Útok se odehrál v parku Forbury Gardens na místě, kde se předtím uskutečnila poklidná demonstrace hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) proti rasismu a policejnímu násilí, uvedla televize Sky News. Zatím není jisté, zda incident s protestem nějak souvisel. 

Britský premiér Boris Johnson vzkázal, že myslí na všechny, kteří byli „děsivým incidentem“ v Readingu postiženi. Poděkoval také záchranným složkám na místě.

Ministryně vnitra Priti Patelová na twitteru napsala, že je zprávami o útoku „hluboce znepokojena“. „Mé myšlenky jsou se všemi, kterých se incident týká, včetně policie a záchranářů na místě činu,“ dodala.


 

reklama

autor: nab

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ostuda, smutek, hnus“. Martha Issová se pustila do poslanců kvůli manželství

21:41 „Ostuda, smutek, hnus“. Martha Issová se pustila do poslanců kvůli manželství

Po rozhodnutí poslanců podpořit návrh, aby stejnopohlavní páry měly většinu práv manželů s tím, že j…