Bude to těžké, připustil Fico nad výsledky voleb

06.03.2016 6:23

Vítězem slovenských parlamentních voleb je opět strana Směr-SD v čele s Robertem Ficem. Její pozice však není rozhodně tak silná, jako tomu bylo před čtyřmi lety. I přesto se Fico pokusí sestavit novou vládu. Uvedla to ČTK.

Bude to těžké, připustil Fico nad výsledky voleb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

Fico na setkání před novináři uvedl, že vytvořit novou vládu nebude snadné a asi to potrvá i déle. Spolupráci s nikým současný premiér nevyloučil. 

„Vzniká nám povinnost jako straně, která tyto volby vyhrála, pokusit se sestavit smysluplnou a stabilní vládu. Nebude to lehké, ale určitě je třeba udělat vše pro to, aby nebyla ani pravděpodobnost předčasných parlamentních voleb, ani žádné jiné experimenty, které by narušovaly představu o parlamentním demokratickém systému,“ uvedl Fico.

Podle průběžných výsledků získal Ficův Směr-SD 29 procent. Podle odhadů by měl získat asi 45 křesel. Doposud jich ve stopadesátičlenném parlamentu měl 83. Do Národní rady SR se dále mělo dostat asi sedm dalších stran a hnutí. Na druhém místě se navzdory očekáváním umístila SaS pravicového ekonoma Richarda Sulíka. Naopak zklamáním jsou volby pro favorizované hnutí Síť. Mimo mnoha dalších uspěl i pravicový radikál Marian Kotleba, jehož uskupení Ľudová strana Naše Slovensko proniklo do parlamentu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…