Buďme připraveni na vyšší počet uprchlíků z Ukrajiny, varoval expert na migraci

27.04.2015 17:32

Hostem pondělního pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl projektový manažer Mezinárodní organizace pro migraci Jan Schroth. Hovořil o současném problému s přílivem uprchlíků z Afriky a Blízkého východu. Evropa by prý měla být více solidární a přijímat uprchlíky na základě dobré vůle, nikoliv stanovených kvót.

Buďme připraveni na vyšší počet uprchlíků z Ukrajiny, varoval expert na migraci
Foto: Archiv
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Podle Schrotha se Evropa obává toho, že pokud bude stále pomáhat uprchlíkům a poskytovat jim obydlí, vyšle tím signál dalším potenciálním uprchlíkům, a příliv se tím jen zvýší.

Schroth míní, že je důležitější poskytovat informace lidem v afrických zemích, kde jim lživě pašeráci oznamují, že jim poskytnou nový domov v Evropě, to podle odborníka ve většině případů není možné. Řešení, se kterým prý přišla šéfka diplomacie Evropské unie Federica Mogheriniová, že se mají vracející se prázdné lodě z Evropy do Afriky potápět, není úplně správné, myslí si Schroth.

Podle Schrotha se již na úrovni jednotlivých států Evropské unie hovoří o podobném projektu, který již funguje v Austrálii, kde se uprchlíci umísťují do táborů mimo australské území.

Schroth v pořadu prohlásil, že není příznivcem plánovaných kvót pro jednotlivé země, které by určovaly, kolik uprchlíků má jednotlivá země přijmout. Prý by spíš jednotlivé země měly dobrovolně přijímat uprchlíky, než na základě nějakého nařízení. Schroth zastává názor, že kdyby uprchlíci neplatili „miliony“ převaděčům, „miliony“ by se prý objevily v těch zemích, které by je přijaly, a tím pádem by se daným zemím uprchlíci vyplatili. 

Česká republika by prý měla být více solidární a být připravena na možnou „akceleraci“ konfliktu na Ukrajině a potenciální zvýšení přílivu Ukrajinců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gotta vám nutili, mě odstavili, napsal Jaroslav Hutka. Co se teď ozvalo, ať radši nečte

7:47 Gotta vám nutili, mě odstavili, napsal Jaroslav Hutka. Co se teď ozvalo, ať radši nečte

Ne pro každého byla sobota 12. 10. dnem piety za mistra Karla Gotta. Jaroslav Hutka ji využil jako p…