Budoucí ministr Michalik má jen v akciích 400 milionů. A co Fiala? Nahlédněte

20.11.2021 10:47

Budoucí premiér Petr Fiala (ODS, Spolu) již představil svůj ministerský tým a sobotní MF Dnes zapátrala v majetkových poměrech členů budoucí vlády. Zřejmě nejbohatším členem vlády bude příští ministr průmyslu a obchodu Věslav Michalik, který má jen v akciích a cenných papírech na 400 milionů korun. A jak si stojí Petr Fiala? Podívejte se sami.

Budoucí ministr Michalik má jen v akciích 400 milionů. A co Fiala? Nahlédněte
Foto: Screen ČT24
Popisek: Petr Fiala na Národní třídě v Praze

Kandidát koalice Pirátů a STAN na ministra financí Věslav Michalik, který se nakonec zřejmě stane ministrem průmyslu a obchodu, má podle zjištěná listu MF Dnes jen v akciích a cenných papírech uloženo asi 400 milionů korun.

„Je to odhad ocenění mého portfolia, nikoliv původně investovaná částka. A když padnou trhy, tak to třeba bude za rok jen polovina. To u finančních investic nikdy nevíte,“ vysvětlil Michalik.

Michalik v 90. letech radil v oblasti bankovnictví a jeden čas působil také jako výkonný ředitel německé banky HVB Bank. V době solárního boomu investoval do dvou solárních elektráren. Vlastní i dům v Dolních Břežanech u Prahy, kde je od roku 2004 starostou.

Příští premiér Petr Fiala (ODS, Spolu) v porovnání s Michalikem působí jako chudý příbuzný.

„(Manželé Fialovi) Ve společném jmění mají chalupu s pozemkem na Vysočině, kterou koupili před 12 lety. V Brně vlastní dva byty (dispozice 2+1). Jeden je z dědictví a druhý koupili z rodinných úspor,“ uvedl mluvčí ODS Václav Smolka.

Manželé Fialovi vlastní také zemědělskou půdu u Brna. V podílových fondech mají manželé Fialovi asi 700 tisíc korun. 

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezident Pavel, Mašínová i Vetchý. Vladimír Hučín vytáhl vzpomínky

4:44 Prezident Pavel, Mašínová i Vetchý. Vladimír Hučín vytáhl vzpomínky

„Najednou jsme viděli v Lidových novinách fotku, jak se usmívá na Eduarda Stehlíka a Petra Pavla s t…