Buďte političtí! Dominik Hašek sportovcům

22.12.2021 13:11 | Ze sítí

Někdejší hokejový brankář Dominik Hašek se na svém twitterovém profilu vyjádřil k tomu, zda se sportovci mají angažovat v politice či nikoliv. Sám Hašek si v současné době pohrává s myšlenkou prezidentské volby, v minulosti se účastnil demonstrací proti vládě premiéra Andreje Babiše (ANO).

Buďte političtí! Dominik Hašek sportovcům
Foto: Facebook
Popisek: Dominik Hašek

„Není pravda, že se sport nemíchá s politikou. Každý člověk naopak má mít možnost vyjádřit svůj názor. Jsme rádi, že takové občany naše země měla a má. Pokud se tedy objeví v hledišti a na dresech znaky zločinného režimu, je v pořádku se ozvat,“ píše na svém twitterovém účtu TOP 09. Připojuje k tomu fotografii gymnastky Věry Čáslavské, jež na olympiádě v Mexiku vyjádřila tichý nesouhlas se sovětskou okupací Československa. Při sovětské hymně odvrátila hlavu.

A právě tento vzkaz i s připojeným vzkazem svým sdílí další olympijský vítěz, tentokrát z Nagana.

„Naprostý souhlas. Často jsou od toho sportovci funkcionáři i lidmi všeobecně odrazováni z různých důvodů (nesdílí názor sportovce, sice souhlasí, ale nehodí se mu to vysvětlovat nadřízeným, sponzorům – může přijít o podporu, myslí si, že sportovci to uškodí ve výkonu, aj.). Tak jest,“ podotkl k tomu někdejší hokejový brankář Dominik Hašek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čínský chargé d’affaires pro PL: Fakta mluví sama za sebe: Politika „dynamického nulového covidu“ je vědecká a efektivní

20:30 Čínský chargé d’affaires pro PL: Fakta mluví sama za sebe: Politika „dynamického nulového covidu“ je vědecká a efektivní

ParlamentníListy.cz nabízejí článek chargé d’affaires čínského velvyslanectví Čang Mao-minga k aktuá…